Bilim & TeknolojiOrijinal iPhone şarj kablosu şarj nasıl anlaşılır?

Orijinal iPhone şarj kablosu şarj nasıl anlaşılır?

Yeni bir iPhone şarj kablosu satın alırken bu kriterlere mutlaka dikkat edin. Zira sahte kablolar telefonunuza zarar verebilir.

YUNUS EMRE ŞAHİN GZT 1 DAKİKADA OKUNUR
Orijinal iPhone şarj kablosu şarj nasıl anlaşılır?
lightning

Yeni bir iPhone şarj kablosu satın alırken bu kriterlere mutlaka dikkat edin. Zira sahte kablolar telefonunuza zarar verebilir.

Teknoloji marketlerinin raflarında onlarca farklı markaya ait iPhone şarj kabloları mevcut. Bunların büyük bir kısmı orijinal ve sertifikalı. Ancak sahte kabloların sayısı da azımsanmayacak kadar fazla. Peki ama yeni bir iPhone kablosu satın alırken orijinal olup olmadığı nasıl anlaşılabilir?

Apple, web sayfasından yayınladığı bir rehberde mutlak suretle Apple sertifikalı aksesuarların satın alınması gerektiğini vurguluyor. Üstelik ürünlerde sertifika haricinde "Made for iPod / iPhone / iPad" logosuna da dikkat edilmesini öneriyor. Zira güvenilir olmayan şarj kabloları birçok farklı sorun oluşturabiliyor.

0. iPhone'u sahte kabloyla şarj etme
iPhone'u sahte kabloyla şarj etme
  • iPhone, iPad ya da iPod'unuzun bataryası zarar görebilir,
  • Kabloda kısa sürede hasar meydana gelebilir,
  • Lightning'in uç kısmı aşırı ısınıp çeşitli sorunlar oluşturabilir,
  • Eşzamanlama yapılmayabilir,
  • Şarj etmeyebilir.
0. Paket ve kablo üzerindeki yazıyı karşılaştırma
Paket ve kablo üzerindeki yazıyı karşılaştırma
iPhone için şarj kablosu satın alırken paketi özellikle incelemek gerekiyor. Zira sahte ve sertifikasız kablo ve aksesuarlar bu sayede kolayca ortaya çıkabiliyor.

Kutu ve kablo üzerinde mutlaka "Designed by Apple in California" "Assembled in China", "Assembled in Vietnam" veya "Indústria Brasileira" ibarelerinin bulunmasına dikkat edilmesi gerekiyor.

0. Sahte iPhone kablosu nasıl anlaşılır?
Sahte iPhone kablosu nasıl anlaşılır?
Görsellerde de olduğu gibi Apple sertifikalı ürünlerde USB ucu ve Lightning bağlantısı tek parça ve pürüzsüz şekilde.
0.
YORUMUNUZU YAZIN, SORUNUZU SORUN
{{ entity.comments.quantity }} KİŞİ YORUM YAZDI
İLK YORUM YAZAN SİZ OLUN
YUNUS EMRE ŞAHİN GZT Editörü

GZT Teknoloji kendisinden sorulur. Teknoloji haberleri, ipuçları ve ürün incelemeleri hazırlar, her hafta gündemi değerlendiren canlı yayınlarla teknolojinin nabzını tutar.

YUKARI DÖNÜN

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz