Bilim & TeknolojiTwitter’da canlı yayın nasıl yapılır?

Twitter’da canlı yayın nasıl yapılır?

Twitter, Periscope uygulaması üzerinden canlı yayın desteğini başlattı. Peki ama bu özellik nasıl kullanılıyor?

YUNUS EMRE ŞAHİN GZT 1 DAKİKADA OKUNUR
Twitter’da canlı yayın nasıl yapılır?

Twitter, Periscope uygulaması üzerinden canlı yayın desteğini başlattı. Peki ama bu özellik nasıl kullanılıyor?

BEĞEN
Twitter, birkaç hafta önce kendi ekosisteminde bulunan Periscope uygulaması üzerinden canlı yayın desteğini kullanıma açtı.
Twitter canlı yayın özelliğini duyurduTwitter uygulaması, getirilen yeni özellikler ve atılan adımlarla birlikte kısa süre içinde “anlık haber” formatına dönüştü. Elbette son olarak hayata geçirilen canlı yayın özelliği de bu kapsamda büyük önem taşıyor. Bu sistem sayesinde Twitter, Periscope vasıtasıyla tek bir tuş üzerinden kullanıcıların canlı yayına geçmesini sağlıyor.

Öncelikle eğer uygulamanız güncel değilse aşağıdaki bağlantılar üzerinden en güncel versiyonları yüklemeniz gerekiyor.

App Store
Google Play
0.
Akabinde Twitter'ı açtığınız anda sağ üstte yer alan “yeni tweet atma” düğmesine tıklayın. Burada karşınıza doğrudan “Canlı” bölümü gelecek.
0.
“Canlı” düğmesine tıkladığınız anda ilk olarak Periscope altyapısını kullanacağınızdan bahsediliyor. “Tamam, anladım” seçeneğiyle devam edebilirsiniz.
0.
Ardından Twitter'ın erişim izinleri devreye giriyor. Burada da kamera ve mikrofona erişim izni isteniyor, yayın yapmak için bunları da onaylamalısınız.
0.
Daha sonrasında işlem tamam. İsterseniz bu aşamada karşınıza çıkan boş ekranda bir tweet'le canlı yayınınızın duyurusunu yapabilirsiniz.
YORUMUNUZU YAZIN, SORUNUZU SORUN
{{ entity.comments.quantity }} KİŞİ YORUM YAZDI
İLK YORUM YAZAN SİZ OLUN
YUNUS EMRE ŞAHİN GZT Editörü

GZT Teknoloji kendisinden sorulur. Teknoloji haberleri, ipuçları ve ürün incelemeleri hazırlar, her hafta gündemi değerlendiren canlı yayınlarla teknolojinin nabzını tutar.

BEĞEN
NASA korkunç bir 'göktaşı' iddiasında bulundu VİDEO / 00:54

NASA korkunç bir 'göktaşı' iddiasında bulundu

Ahmet Zarifoğlu Bilim & Teknoloji Pazartesi 18:20, 18.11.2019
YUKARI DÖNÜN

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz