Bilim & TeknolojiWhatsApp'tan gelen konum Yandex Maps ile nasıl açılır?

WhatsApp'tan gelen konum Yandex Maps ile nasıl açılır?

WhatsApp'tan gelen herhangi bir konumu Yandex Maps ile açıp, kolayca yol haritası oluşturabilmek mümkün. İşte WhatsApp'tan gelen konumu Yandex Maps ile açma yöntemi...

YUNUS EMRE ŞAHİN GZT 1 DAKİKADA OKUNUR
WhatsApp'tan gelen konum Yandex Maps ile nasıl açılır?
Yandex Maps

WhatsApp'tan gelen herhangi bir konumu Yandex Maps ile açıp, kolayca yol haritası oluşturabilmek mümkün. İşte WhatsApp'tan gelen konumu Yandex Maps ile açma yöntemi...

Aylık 1.3 milyarı aşkın kullanıcı sayısıyla en fazla tercih edilen mobil uygulamalardan biri olan WhatsApp, birkaç sene önceye oranla çok daha fazla özellik barındırıyor. Sesli / görüntülü arama, metin biçimlendirme ve fotoğrafları albüm şeklinde görüntüleme gibi ek detaylar sunmaya başlayan uygulama, elbette konum bilgisinin paylaşılmasına da imkan tanıyor. WhatsApp'tan gelen herhangi bir konumu Yandex Maps sayesinde kolayca açıp yol haritası oluşturabilmek mümkün.

0. WhatsApp'ta herhangi bir kişiden konum bilgisi geldiğinde bu şekilde minik bir harita penceresi açılıyor. ilk aşamada bu harita üzerine tıklamak gerekiyor.
WhatsApp'ta herhangi bir kişiden konum bilgisi geldiğinde bu şekilde minik bir harita penceresi açılıyor. ilk aşamada bu harita üzerine tıklamak gerekiyor.
0. Daha sonrasında haritanın büyük halini gösteren farklı bir pencere açılıyor. Burada konumu gönderen kişinin ismi ve harita üzerindeki konum görüntülenebiliyor. Sol kısımda yer alan mavi araç simgesine tıklandığında altta çeşitli seçenekler beliriyor.
Daha sonrasında haritanın büyük halini gösteren farklı bir pencere açılıyor. Burada konumu gönderen kişinin ismi ve harita üzerindeki konum görüntülenebiliyor. Sol kısımda yer alan mavi araç simgesine tıklandığında altta çeşitli seçenekler beliriyor.
0. Yol haritası oluşturmak için Google Maps ya da Yandex Maps gibi harita uygulamalarına ulaşmak için ilgili düğmeler bulunuyor.
Yol haritası oluşturmak için Google Maps ya da Yandex Maps gibi harita uygulamalarına ulaşmak için ilgili düğmeler bulunuyor.
0. Yandex Navi düğmesiyle bir sonraki adıma geçildiğinde WhatsApp uygulaması aslında doğrudan Yandex Maps'i açıyor. Bu noktada uygulama üzerinden sol üstte yer alan "Git" düğmesine tıklamak yeterli. Daha sonrasında rota oluşturuluyor.
Yandex Navi düğmesiyle bir sonraki adıma geçildiğinde WhatsApp uygulaması aslında doğrudan Yandex Maps'i açıyor. Bu noktada uygulama üzerinden sol üstte yer alan
YORUMUNUZU YAZIN, SORUNUZU SORUN
{{ entity.comments.quantity }} KİŞİ YORUM YAZDI
İLK YORUM YAZAN SİZ OLUN
YUNUS EMRE ŞAHİN GZT Editörü

GZT Teknoloji kendisinden sorulur. Teknoloji haberleri, ipuçları ve ürün incelemeleri hazırlar, her hafta gündemi değerlendiren canlı yayınlarla teknolojinin nabzını tutar.

YUKARI DÖNÜN

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz