Bilim & TeknolojiYeni Ford Mustang çarpışma testinde paramparça oldu

Yeni Ford Mustang çarpışma testinde paramparça oldu

Ford'un efsanevi spor otomobili Mustang, gerçekleştirilen çarpışma testlerinde neredeyse "yok oldu".

YUNUS EMRE ŞAHİN GZT 1 DAKİKADA OKUNUR
Yeni Ford Mustang çarpışma testinde paramparça oldu

Ford'un efsanevi spor otomobili Mustang, gerçekleştirilen çarpışma testlerinde neredeyse "yok oldu".

BEĞEN
Otomobiller için güvenlik ve çarpışma testleri gerçekleştiren Euro NCAP, Ford Mustang'le alakalı önemli bir gerçeği açığa çıkardı. Yapılan tüm kapsamlı testler sonucunda beş üzerinden yalnızca iki yıldız alabilen Ford Mustang'in, aslında "güvensiz" olduğu kanıtlandı.

En ilginç kısımlardan biriyse, aynı otomobilin Ulusal Otoyol Trafik Güvenliği İdaresi'nin gerçekleştirdiği testlerden beş yıldızla ayrılmış olması. Bunun sebebi, Avrupa standartlarındaki testlerin farklılık göstermesi şeklinde açıklanıyor. Yani Avrupa'da standart elektronik güvenlik donanımlarının çok daha yüksek olması gerektiği vurgulanıyor.
Ford, yeni Mustang için güvenlik önlemlerini artırma peşinde. Dolayısıyla piyasaya çıkacak olan Mustang, bu testlerdeki otomobilden daha güvenli olabilir.
2016 yılının en güvenli otomobilleri
0. İşte gerçekleştirilen çarpışma testi!
YORUMUNUZU YAZIN, SORUNUZU SORUN
{{ entity.comments.quantity }} KİŞİ YORUM YAZDI
İLK YORUM YAZAN SİZ OLUN
Y YUNUS EMRE ŞAHİN GZT Editörü

GZT Teknoloji kendisinden sorulur. Teknoloji haberleri, ipuçları ve ürün incelemeleri hazırlar, her hafta gündemi değerlendiren canlı yayınlarla teknolojinin nabzını tutar.

BEĞEN
YUKARI DÖNÜN

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz