BİRİNCİ SINIF BİR KÜLTÜRÜN, BİRİNCİ SINIF BİR DÜŞÜNCENİN, BİRİNCİ SINIF BİR DUYARLILIĞIN DERGİSİ CİNS, HEM EDEBİYAT DÜNYAMIZIN ÖNDE GELEN İSİMLERİNİ HEM DE YENİ KALEMLERİ AĞIRLIYOR. HER AY BAYİLERDEN ULAŞABİLECEĞİNİZ CİNS DERGİSİ, DİJİTAL DÜNYAYA DA YENİ BİR KAPI ARALIYOR. SAYFALARA SIĞDIRAMADIĞIMIZ KIYMETLİ YAZILAR, MERAK ETTİĞİNİZ YAZARLAR İLE ‘CİNS’ SOHBETLER, DERGİDEN EKRANA YANSIYACAK RÖPORTAJLAR VE TABİ PODCAST! ŞİMDİ SİZİ, CİNS’İ TÜM SOSYAL MEDYA MECRALARINDAN VE GZT.COM ADRESİ ÜZERİNDEN TAKİP ETMEYE DAVET EDİYORUZ.

20.356 Takipçi
CİNS HAKKINDA

"Dinlesene"den üç şarkı!

Gürcü müzisyen, şarkıcı, söz yazarı ve oyuncu Niaz Diasamidze.
Gürcü müzisyen, şarkıcı, söz yazarı ve oyuncu Niaz Diasamidze.

Diasamidze, 1994'te kurduğu ve adını Gürcistan'da yaşadığı caddeden alan 33a grubuyla yakaladığı enstrüman zenginliği sayesinde geleneksel Gürcü şarkılarını güçlü bir müzikal altyapıyla yorumluyor.

İçindekiler

Ai Mtazeda - Niaz Diasamidze

Gürcü müzisyen, şarkıcı, söz yazarı ve oyuncu Niaz Diasamidze, çoğunlukla Mandalina Bahçesi filminin eşsiz müziklerindeki imzası ile bilinse de aslında bundan çok daha fazlası. Diasamidze, 1994'te kurduğu ve adını Gürcistan'da yaşadığı caddeden alan 33a grubuyla yakaladığı enstrüman zenginliği sayesinde geleneksel Gürcü şarkılarını güçlü bir müzikal altyapıyla yorumluyor. Ai Mtazeda ise Saperavi adlı albümlerinin en güzel parçalarından sadece biri.

  • ALTAÏR - Camel Power Club
  • Folk'tan elektroniğe her türlü izi müziğinde bulabildiğimiz Fransız prodüktör ve multi-enstrümantalist Léonard nam-ı diğer Camel Power Club; melodileri, şarkı sözleri uzayzamanda savrulan görselleri ile herkesin kendini bulacağı müzikal bir dünya sunuyor. Müzikleri tamamıyla depresif olmasa da Baïkonour adlı albümünde yer alan Altaïr ve diğer birkaç şarkının sınırda olduğunu söylemek mümkün.

Leiva Homayoun - Nasiri, Daarkoob Band, Hamed Behdad, Saeed Sharifia

Son dönem İran müziğinde Daarkoob Band veya Hamed Behdad'ı takip edenler için aslında çok da yabancı değil Homayoun Nasiri'nin müziği. Aralarına Saeed Sharifian'ı da alarak çıkardıkları Leiva-Daarkoob II adlı albüm ise geleneksel müziklerinin hepsi birbirinden güzel remixleriyle dolu ve tabii ki Leiva'nın pek çok dinleyicisinde yeri ayrı.