Dünya & PolitikaBaşbakanın 8 maddede gündemi değerlendirdiği başlıklar

Başbakanın 8 maddede gündemi değerlendirdiği başlıklar

Başbakan Binali Yıldırım, FETÖ elebaşının iade edilme sürecinden, akademisyenlere kadar birçok konuda önemli açıklamalarda bulundu.

ABDÜLKERİM ARSLAN GZT 1 DAKİKADA OKUNUR
Başbakanın 8 maddede gündemi değerlendirdiği başlıklar
binali yıldırım

Başbakan Binali Yıldırım, FETÖ elebaşının iade edilme sürecinden, akademisyenlere kadar birçok konuda önemli açıklamalarda bulundu.

Başbakan Binali Yıldırım, basın mensuplarıyla Çankaya Köşkü'nde bir araya geldi. Yıldırım, referandum mitinglerine ilişkin "Cumhurbaşkanı ile birlikte bazı illerde ortak katılabiliriz" şeklinde konuşurken, "15 yıldır şeytan taşlamaktan iş yapamadık. İki başlılık olmaz, tek irade olmalı. Evet de hayır da çıksa ülke bölünmez." dedi.

İlk mitingin Pazar günü Kahramankazan'da yapılacağını ifade eden Yıldırım'ın konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:

0. 'ByLock' iddiaları: MİT'e sordum. Ne varsa getir dedim. Yok bir şey dedi. Benden bilgi mi saklıyor. Öyleyse bedelini öderler.
'ByLock' iddiaları: MİT'e sordum. Ne varsa getir dedim. Yok bir şey dedi. Benden bilgi mi saklıyor. Öyleyse bedelini öderler.
0. Bozkurt işareti: 80 milyonu kucaklıyoruz, tek istisna terör örgütleridir. Terör örgütleri hariç herkesin işaretini yaparız.
Bozkurt işareti: 80 milyonu kucaklıyoruz, tek istisna terör örgütleridir. Terör örgütleri hariç herkesin işaretini yaparız.
0. Akademisyenlerin ihracı: Haksızlık varsa düzeltilecek.
Akademisyenlerin ihracı: Haksızlık varsa düzeltilecek.
0. Saadet Partisi'nin referandumda "Hayır" oyu vermesi: Saadet Partisi 'hayır' dese de tabanı 'evet' diyor.​
Saadet Partisi'nin referandumda
0. FETÖ elebaşının iadesi: Farklı bir yaklaşımları olacağı görünüyor. ABD karşıtlığının azalması için bu tarz adımları atmaları gerekiyor.
FETÖ elebaşının iadesi: Farklı bir yaklaşımları olacağı görünüyor. ABD karşıtlığının azalması için bu tarz adımları atmaları gerekiyor.
0. Kamuda FETÖ ihraçları: 100 bine yakın mağduriyet başvurusu var. Haksızlık varsa düzenlenecek.
Kamuda FETÖ ihraçları: 100 bine yakın mağduriyet başvurusu var. Haksızlık varsa düzenlenecek.
0. Rakka operasyonu: Rakka bizden çıkan bir plan değil. ABD, PYD ile operasyon yapmasın istiyoruz, buna razı değiliz. ABD, bir bakıp karar verecek, YPG'nin Mümbiç'ten çıkacağını taahhüt etmişlerdi. Bunu da hatırlattık.
Rakka operasyonu: Rakka bizden çıkan bir plan değil. ABD, PYD ile operasyon yapmasın istiyoruz, buna razı değiliz. ABD, bir bakıp karar verecek, YPG'nin Mümbiç'ten çıkacağını taahhüt etmişlerdi. Bunu da hatırlattık.
YORUMUNUZU YAZIN, SORUNUZU SORUN
{{ entity.comments.quantity }} KİŞİ YORUM YAZDI
İLK YORUM YAZAN SİZ OLUN
A ABDÜLKERİM ARSLAN GZT Editörü

GZT’de gündem editörü olarak çalışıyor. Daha çok dünyada yaşanan gelişmeleri takip ederek, uluslararası ilişkiler başlığı altındaki dikkat çeken konuları yakından inceliyor. Abdulkerim’e abdulkerim.arslan@gzt.com adresinden ulaşabilirsiniz.

YUKARI DÖNÜN

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz