Dünya & PolitikaCumhurbaşkanı Erdoğan'dan G-20 değerlendirmesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan G-20 değerlendirmesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan G-20 zirvesine ilişkin değerlendirmelerde bulunarak " Ticaret savaşıyla ilgili korumacı tedbirleri ele aldık" dedi.

HABER MERKEZİ GZT 1 DAKİKADA OKUNUR
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan G-20 değerlendirmesi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın G-20 zirvesindeki basın toplantısından bir kare
Fotoğraf : Cumhurbaşkanlığı / Murat Çetinmühürdar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan G-20 zirvesine ilişkin değerlendirmelerde bulunarak " Ticaret savaşıyla ilgili korumacı tedbirleri ele aldık" dedi.

BEĞEN

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın G-20 zirvesine ilişkin değerlendirmeleri şöyle;

Ticaret savaşları

Muhataplarımızla güncel meseleleri görüştük. Ticaret savaşlarıyla ilgili korumacı tedbirleri ele aldık.

Mülteci sorunu

G-20 bildirisi geleceğe yön verecek bir bildiri oldu. Türkiye'nin mültecilerle ilgili çabalarını ifade ettik. Mülteciler için 37 milyar doları aşkın kaynak kullandık.

İnsan hakları konusunda diğer ülkelere karne düzenleyen gelişmiş Batılı devletler temel insanlık sınavından maalesef geçemedi.Mülteci konusunda uluslararası toplum yükü paylaşmalı. İklim değişikliği konusunda hakkaniyetli yaklaşım olmalı.

"Verilen sözler tutulmazsa adım atmayacağız"

İklim konusu G20'nin en önemli konularından biriydi. Biz en başından beri hakkaniyetli bir yaklaşım olması gerektiğinin altını çiziyoruz. Ülkemize Paris ve BuonesBuones Aires zirvelerinde verilen sözlerin gerçekleştirilmesini, tutulmazsa adım atmayacağımızı söylüyoruz.

AA

Terörle mücadele konusu

G-20 ülkeleri terörizmle mücadelede tutarlı olmalı. Teröristin kimliğinin anlamı yok, terör herkesin düşmanı. Suriye sahasında ciddi tutarsızlıklar yaşanıyor. FETÖ tarzı yapılar bazı Batı ülkelerinde kollanıyor.

Cemal Kaşıkçı cinayeti

Merhum gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetinin üzerinin örtülmesine müsaade etmedik.Kaşıkçı cinayetinin, en üstten en alta kadar sorumlularının tamamından hesap sorulması, uluslararası toplumun öncelikli görevidir.

Muhammed Mursi'nin şehit edilişi

Muhammed Mursi'nin şehadeti tüm yönleriyle araştırılmalıdır.Şüpheli bir şekilde bir şekilde vefat etmiştir.Bu tür olaylar yapanın yanında kar kalırsa şunu bilelim ki dünyanın geleceği tehlikelidir.Mursi'nin ölümünde şaibeler olduğu açıktır.


YORUMUNUZU YAZIN, SORUNUZU SORUN
{{ entity.comments.quantity }} KİŞİ YORUM YAZDI
İLK YORUM YAZAN SİZ OLUN
H HABER MERKEZİ GZT Editörü

Son dakika gelişmelerini, gündemdeki haberleri, bildiğiniz haberlerin bilmediğiniz detaylarını sizlerle buluşturuyor.

BEĞEN
Unutulan taarruz silahlarından 'balta' VİDEO / 00:59

Unutulan taarruz silahlarından 'balta'

Kamil Çapçı Dünya & Politika Pazar 18:23, 17.11.2019
YUKARI DÖNÜN

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz