Dünya & PolitikaWashington Post'tan Kaşıkçı çağrısı: Trump'a daha fazla baskı yapın

Washington Post'tan Kaşıkçı çağrısı: Trump'a daha fazla baskı yapın

Washington Post gazetesi, İstanbul Suudi Arabistan Başkonsolosluğu'nda öldürülen gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın cinayetine ilişkin Başkan Donald Trump yönetimini hesap vermeye zorlaması gerektiğini savunan bir başyazı yayınladı.

HABER MERKEZİ GZT, AA DAKİKADA-OKUNUR
'Ya borcunu ver ya da eşini' dedi! Cesedi 1 buçuk yıl sonra bulundu
Konya

Konya'da 1 buçuk yıl önce kaybolan kişinin, iş ortağı ve yeğeni tarafından öldürüldüğü ortaya çıktı. Amcasını öldürdüğünü itiraf eden Abdullah K., "Amcama 150 bin lira borcum vardı. Bana, 'Ya borcunu ver ya da eşini' demesi üzerine tartıştık. Çıkan kavgada amcamın ayaklarına sıktım. Daha sonra başına ateş ederek öldürdüm" dedi.

BEĞEN

Konya'da 1,5 yıl önce kaybolan Ebubekir K. isimli şahsın, iş ortağı ve yeğeni olan Abdullah K. tarafından tabancayla öldürülüp gömüldüğü ortaya çıktı. Ebubekir K'nin (33), 16 Ağustos 2016'de ayrıldığı evine bir daha dönmemesi üzerine eşi Canan K, kayıp başvurusunda bulundu. Tüm aramalara rağmen Ebubekir K'nin yaşadığına dair bir bilgiye ulaşılamayınca, dosyayı Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri devraldı.

Yakınları, Ebubekir K'nin, son olarak yeğeni ve iş ortağı olan Abdullah K. (36) ile görüştüğünü söyleyince polis çalışmasını bu yönde sürdürdü. Kaçak yollarla Azerbaycan'a gittiği belirlenen Abdullah K'nin 8 ay sonra yasal yollarla ülkeye giriş yaptığını ve hakkında kayıp başvurusu bulunduğunu tespit etti. Yalova'ya yerleştiği ve Konya'da bulunan ailesini görmeye gelmediği belirlenen Abdullah K, iş başvurusu için gittiği İstanbul'da bir eve düzenlenen baskında yakalandı.

Kemikler iş makinesiyle çıkarıldı

Konya'ya getirilen ve suçunu itiraf eden Abdullah K'nin, merkez Karatay ilçesi İstiklal Mahallesi'nde gösterdiği alanda, iş makinesiyle gerçekleştirilen kazı sonrası, amcası Ebubekir K'nin toprağa gömülü kemik parçaları bulundu.

Ebubekir K'ye ait toprağa gömülü kemik parçaları bulundu.

'Çocuklarım sana emanet. Onlara iyi bak'


Abdullah K'nin ilk ifadesinde, "Amcam Ebubekir K'ye 150 bin lira borcum vardı. Bana, 'Ya borcunu ver ya da eşini' demesi üzerine tartıştık. Önce iki ayağından yaraladım. Yerde can çekişiyordu. Bana baktı ve 'Çocuklarım sana emanet. Onlara iyi bak' dedi. Sonra da kafasına ateş ederek öldürdüm. Elbiselerini çıkartıp yaktım, ardından da kazdığım çukura gömdüm" dediği öğrenildi.

Ebubekir K'nin kemikleri iş makinesi yardımıyla bulunduğu yerden çıkarıldı.

"Amcamın başına gidip dua ettim."


Olaydan birkaç gün sonra Ebubekir K'yi gömdüğü yere gittiğini, toprağı köpeklerin eşelediğini görünce hafriyat döktüğünü söyleyen Abdullah K'nin, "Köpekler eşeleyince ceset çıkar diye korktum. Üzerine büyükbaş hayvan kemikleri attım ve bir kamyon hafriyat döktüm. Azerbaycan'a gidinceye kadar amcamın başına gidip dua ettim." şeklinde ifade verdiği belirtildi.

YORUMUNUZU YAZIN, SORUNUZU SORUN
{{ entity.comments.quantity }} KİŞİ YORUM YAZDI
İLK YORUM YAZAN SİZ OLUN
BEĞEN
YUKARİ-DONUN

veri-politikasi-aciklama veri-politikamizi inceleyebilirsiniz