İş ve okul hayatınızı kolaylaştıracak 5 efsane mobil uygulama

Yazan: Salih Ber
Yazan: Salih Ber

Sürekli elinizin altında bulunacak beş uygulama

Bildiğiniz üzere akıllı telefonlar artık yalnızca bir iletişim aracı değil; oyun, eğitim ve iş gibi pek çok alanda faydalı bir araç haline geldi. Hayatımızı büyük ölçüde kolaylaştıran akıllı telefonlar, geliştirilen uygulamalarla bu kolaylığı artırmaya devam ediyor. Peki, akıllı telefon kullanıcıları olarak eğitim ve iş hayatımızı kolaylaştırmak için hangi uygulamalara başvurabiliriz? İş ve okul hayatınızda verimliliğinizi artıracak, hayatınızı kolaylaştıracak ve sürekli elinizin altında bulunacak beş uygulamaya birlikte bakalım.

Todoist

Todoist, aslında yalnızca iş ve okul hayatınızı değil, her alanda hayatınızı kolaylaştıracak bir uygulama. Oldukça kolay anlaşılabilen bir ara yüze sahip olan uygulama, günlerinizi planlayabileceğiniz, alışkanlıklarınızı ve hedeflerinizi takip edebileceğiniz bir uygulama.

Trello

2011 yılında hizmete sunulan Trello, herhangi bir fikriniz ya da projeniz için planlama yapmanızı sağlıyor. Uygulamaya istediğiniz şekilde listeler ekleyebilir, listelere proje ortaklarınızı ekleyebilirsiniz. Ayrıca oluşturduğunuz bir projeyi arkadaşlarınızla paylaşabilir ve projeyi beraber düzenleyebilirsiniz.

Slack

Üçüncü uygulamamız olan Slack, iş birliği içinde olduğunuz kişilerle iletişiminizi maksimum düzeyde tutmanızı sağlıyor. Oluşturduğunuz bir çalışma alanında farklı kanallar da kurabilirsiniz. Böylece hem kanallar yoluyla hem de özel mesaj yoluyla sohbet edebilirsiniz. Ayrıca Slack, özellikle yazılımcılar için oldukça yararlı özellikler sunuyor.

Notion

Notion uygulaması ise proje yönetimi yapmanızı ve not almanızı en kolay şekilde sağlıyor. Uygulamada kendinize okuma listesi, günlük ve yapılacak işler gibi yeni sayfalar oluşturarak bu sayfaları doldurabiliyorsunuz. Böylece yapmak istediğiniz her şeyi elinizde taşımış oluyorsunuz.

Grammarly

Listemizin son uygulamasıysa Grammarly. İngilizce yazılarınızı yazım kurallarından anlatım biçimine kadar denetleyen Grammarly, mobil uygulamasıyla İngilizce yazdığınız tüm cümleleri ve kelimeleri anlık olarak denetliyor. Bu sayede telefonunuzda İngilizce cümleler kurarken hata ihtimalini olabilecek en düşük seviyeye indirebilirsiniz.