"Ben de şehit olacağım" diyen Eren uğurlanıyor

Trabzon'un Maçka ilçesinin kırsalında dün terör örgütü PKK'lı hainlerce katledilen 16 yaşındaki Eren Bülbül'ün cenazesi müthiş bir kalabalık eşliğinde uğurlanıyor. Şehit Eren Bülbül’ün, şehit haberleri izlediğinde yakınlarına "ben de şehit olacağım" dediği öğrenildi.

Dün gece PKK'lı hainlerce şehit edilen Eren Bülbül’ün cenazesi ailesi tarafından, vefat ettiği Karadeniz Teknik Üniversitesi Farabi Hastanesi morgundan alınarak, ilçesindeki Maçka Ömer Burhanoğlu Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi morguna getirildi.

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, hastaneye gelerek Bülbül’ün burada bulunan yakınlarına başsağlığı dileğinde bulundu.

Bülbül’ün cenazesi buradan alınarak, Sukenarı Mahallesi'ndeki akrabasına ait eve getirildi.

Cenazeye Başbakan Yardımcısı Fikri Işık da katıldı.

Cenazeye Başbakan Yardımcısı Fikri Işık da katıldı.

Işık, buraya da gelerek anne Ayşe Bülbül ve diğer aile fertlerine taziyelerini iletti.

Bülbül’ün cenazesi daha sonra Türk bayrağı asılan Trabzon Büyükşehir Belediyesi cenaze nakil aracına konularak yeniden Maçka Ömer Burhanoğlu Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi morguna getirildi.

Şehidin naaşı, polisler tarafından morga taşındı. Bülbül’ün ailesine bu sırada Trabzon Valisi Yücel Yavuz da eşlik etti.

Bülbül'ün ağabeyi Arif Bülbül, burada vatandaşların taziyelerini kabul etti.

Ağabey Bülbül, terörü lanetleyerek, "Ne diyeyim, bu durumda ne denir ki. Allah teröristlerin belasını versin." ifadelerini kullandı.

Karadeniz'in yiğit evladı Eren Bülbül iyi ki varsın

Karadeniz'in yiğit evladı Eren Bülbül iyi ki varsın

Trabzon Maçka'da PKK'lı hainlerin saldırısı sonrası Jandarma Başçavuş Ferhat Gedik ile 16 yaşındaki Eren Bülbül şehit düştü. Genç yaşında şehit düşen kahraman Eren Bülbül'ün "Biri de çıkıp demiyor ki Eren iyi ki varsın" şeklindeki Facebook mesajı, Türkiye’yi ağlattı.

Büyük bir acı yaşadıklarını ifade eden Bülbül, "İnanılacak gibi değil. Eren televizyonda çatışma haberlerini izlediğinde, şehit olduğunda çok üzülür ve kızardı, 'ben de askere gideceğim ve şehit olacağım.' derdi. Gerçekten de oldu." diye konuştu.

Bülbül, Eren'in futbolu çok sevdiğini ve okul takımında oynadığını vurgulayarak, "Eren 4, 5 yaşından beri fanatik Trabzonspor taraftarıydı. Futbola çok düşkündü." dedi.

Bülbül’ün cenazesi, Maçka Merkez Camisi'nde ikindi vakti kılınacak cenaze namazının ardından Köprüyanı Mahallesi'ndeki aile kabristanlığında toprağa verilecek.