Gizli 11 Eylül mesajı: Saldırıdan 5 ay önce çizgi filmdeki detay

Simpsons'ın ardından Johnny Bravo'dan da gizli mesajlar çıktı.

Simpsons dizisinde yıllar önce yer verilen ve günümüzde gerçekleşen küresel olaylar zincirine yeni bir halka eklendi.

Bir başka sevilen çizgi film Johnny Bravo'da da 11 Eylül saldırısına 5 ay öncesinden yer verildiği ortaya çıktı. Çizgi filmin 27 Nisan 2011 tarihinde yayınlanan 49. bölümünde, Dünya Ticaret Merkezi'ne benzer bir kulenin yandığı bir film afişi görülüyor. Söz konusu afişte “Coming Soon" yani “Yakında" yazıyor olması ise dikkat çeken bir başka detay.

"Coming Soon" ifadesinin filmin vizyon tarihini işaret ettiği belirtilse de, filmin isminin dahi bulunmadığı afişte bu yazının vizyon tarihini işaret etmediği ve bir mesaj olduğu görüşünde birleşiliyor.Sahnenin bir bölümünde ise yalnızca o afişin kadraja alınması komplo teorisyenlerinin elini güçlendiriyor.


Simpsons dizinin bir bölümünde de ailenin en büyük kızı olan Lisa'nın elinde tuttuğu dergi dikkat çekiyor. Dergi kapağında bulunan 9 rakamı ve arka plandaki İkiz Kuleler silüeti yan yana geldiğinde 911 sayısı ortaya çıkıyor.

911 sayısının tarih şablonu olan 9/11'e karşılık geldiğine inanılıyor. 9/11 tarih şablonunun ise 9. ayın 11'i yani 11 Eylül'ü sembolize ettiği öne sürülüyor.