Putin'in adamından ABD'lilere: Trump seçilmezse 3 Dünya Savaşı çıkar

Rusya Devlet Başkanı Putin'in en büyük destekçilerinden Vladimir Jirinovski, Amerikalı seçmenlere seslenerek Turmp'a oy vermeleri çağrısında bulundu.

Putin'in müttefiki olan Rus siyasetçi, ABD seçmenine seslendi ve Trump için oy kullanmaları çağrısında bulundu.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in politikalarının sıkı destekçilerinden olan Rus siyasetçi Vladimir Jirinovski, ABD'de yaklaşan başkanlık seçimleriyle ilgili Reuters'a bir demeç verdi. Rusya Liberal Demokrat Parti'nin (LDPR) lideri olan Jirinovski, Rusya lideri Putin'in politikalarını desteklemesiyle ve Kremlin Sarayı'na bağlılığıyla bilinen bir siyasetçi. Rusya meclisindeki üçüncü büyük grup olan partinin lideri Jirinovski, verdiği demeçte Amerikan halkının Hillary Clinton ile Donald Trump arasında bir seçim yapmaktan öte, dünya barışıyla nükleer savaş arasında seçim yapacağını savundu.

Vladimir Jirinovski ile Vladimir Putin
"Trump seçilmezse 3. Dünya Savaşı çıkacak"

Jirinovski, Hillary Clinton'un seçilmesi durumunda 3. Dünya Savaşı'nın çıkabileceğini iddia ediyor. "Rusya ile ABD ilişkileri bundan daha kötü olamazdı, bundan daha kötüsü ancak bir savaş olabilir. 8 Kasım'da oy kullanacak olan ABD'liler Trump'a oy vermeleri durumunda aslında dünya üzerindeki barışa oy vereceklerinin farkına varmalılar. Fakat eğer Hillary'ye oy verirlerse bu savaş demektir. Ve bu film çok kısa olacaktır. Her yerde Hiroşima ve Nagazaki'ler olacak." ifadelerini kullanan Jirinovski, Trump'ın seçilmemesi durumunda 3. Dünya Savaşı'nın başlayacağını ve bunun nükleer bir savaş olacağını savunuyor.