Hayat16 senelik bir aile komedisi: Çocuklar Duymasın

16 senelik bir aile komedisi: Çocuklar Duymasın

Yeniden seyircisiyle buluşmaya başlayan Çocuklar Duymasın dizisiyle birlikte mazide yolculuk yapmaya ne dersiniz?

HÜSNA KÖŞGER GZT 1 DAKİKADA OKUNUR
16 senelik bir aile komedisi: Çocuklar Duymasın
Çocuklar Duymasın dizisi ilk sezon aile kadrosu

Yeniden seyircisiyle buluşmaya başlayan Çocuklar Duymasın dizisiyle birlikte mazide yolculuk yapmaya ne dersiniz?

Aynı gemide yol alır, ayrı dümen tutarız bu evde... Şu sözleri duyunca aklına Çocuklar Duymasın gelen nesilden kaç kişi kaldık?

Bir dönemin reyting birincisi, kanalların transfer etmek için birbirleriyle kapıştığı, başrol oyuncusu değiştiği zaman bile kamuoyunun görüşüne başvurulan bir diziydi Çocuklar Duymasın...

Kadrosu da değişse, çocuklar büyüse de bugün halen daha yeniden ekrana gelecek kadar büyük bir hayran kitlesine sahip.

Yeni neslin 2011 yılında yayınlanmaya başlayan yeni bölümleriyle tanıdığı fakat bugünün yetişkinleri için Tgrt, Atv ve Star'daki bölümleriyle akılda kalacak olan Çocuklar Duymasın dizisiyle birlikte şöyle bir mazide yolculuk yapıyoruz.

Hazır mısınız?

0. Meltem; insan kaynakları müdireliği yapan, modern ve yenilikçi bir kadındır. Haluk ise tam tersi olarak; klasikçi, futbol bağımlısı, Anadolu kültüründe bir inşaat mühendisidir.
Meltem; insan kaynakları müdireliği yapan, modern ve yenilikçi bir kadındır. Haluk ise tam tersi olarak; klasikçi, futbol bağımlısı, Anadolu kültüründe bir inşaat mühendisidir.
0. Biri anneye, diğeri babaya benzeyen biri kız biri erkek 2 çocukları bulunmaktadır.
Biri anneye, diğeri babaya benzeyen biri kız biri erkek 2 çocukları bulunmaktadır.
0. Haluk karısına daima personel müdürü derken, Meltem ise eşine ilk ismi olan Abidin ile hitap etmeyi tercih eder. Kavga etme alanları daima mutfaktır. Çünkü; çocuklar duymamalıdır.
Haluk karısına daima personel müdürü derken, Meltem ise eşine ilk ismi olan Abidin ile hitap etmeyi tercih eder. Kavga etme alanları daima mutfaktır. Çünkü; çocuklar duymamalıdır.

0.
0. İşte hikaye de burada başlar. Hayatımıza "mutfak" uyarısını sokan dizi, bununla birlikte Havuç - feminist - Ana! Babababa! gibi tepkimeleri de yerleştirdi.
İşte hikaye de burada başlar. Hayatımıza

0. Dizide yer alan her karakter bir zaman sonra fenomenleşmeye ve oyuncusuyla özdeşleşmeye başladı. Hatta öyle ki bu karakterlere şarkılar bile yazıldı.
Dizide yer alan her karakter bir zaman sonra fenomenleşmeye ve oyuncusuyla özdeşleşmeye başladı. Hatta öyle ki bu karakterlere şarkılar bile yazıldı.
0. Mesela Light Selami ve Taş fırın erkeği Haluk. Daha sessiz ve kavgadan anlamayan Selami ile Haluk'un çekişmeleri ve dizi sayesinde hayatımıza giren bu 2 tanım, Davut Güloğlu tarafından şarkı haline getirilmişti.
Mesela Light Selami ve Taş fırın erkeği Haluk. Daha sessiz ve kavgadan anlamayan Selami ile Haluk'un çekişmeleri ve dizi sayesinde hayatımıza giren bu 2 tanım, Davut Güloğlu tarafından şarkı haline getirilmişti.

0.
0. Dizinin bir diğer maskot karakteri de Havuçtu. Havucun cep telefonuna olan düşkünlüğü bazı markalar tarafından pr çalışması için bile kullanılmıştı.
0.
0. Çiftin yakın dostlarından birisi olan Gönül'ün dominantlığı ve "Neyse. Bilemiyorum yani!" sözü de yine unutulmayanlar arasına girmeyi başarmıştı.
Çiftin yakın dostlarından birisi olan Gönül'ün dominantlığı ve
0. Dizinin yan karakterleri Yasemin, Fıs fıs İsmail, Marry Hanım ve Çaycı Hüseyin de hikayenin diğer renkli karakterlerini oluştururdu.
Dizinin yan karakterleri Yasemin, Fıs fıs İsmail, Marry Hanım ve Çaycı Hüseyin de hikayenin diğer renkli karakterlerini oluştururdu.
0.
0. Ve dizinin en unutulmaz karakteri: Psikolog. Psikologların deli doktoru olduğunu düşünmekten ileri gidemeyenler için tam anlamıyla öğretici oluyordu.
Ve dizinin en unutulmaz karakteri: Psikolog. Psikologların deli doktoru olduğunu düşünmekten ileri gidemeyenler için tam anlamıyla öğretici oluyordu.
0.
0. 16 yıldır ekranda olan Çocuklar Duymasın, sanırız 20. sezonunu da görüp bir rekora imza atacak. Bekleyip göreceğiz. :)
16 yıldır ekranda olan Çocuklar Duymasın, sanırız 20. sezonunu da görüp bir rekora imza atacak. Bekleyip göreceğiz. :)
YORUMUNUZU YAZIN, SORUNUZU SORUN
{{ entity.comments.quantity }} KİŞİ YORUM YAZDI
İLK YORUM YAZAN SİZ OLUN
HÜSNA KÖŞGER GZT Editörü

'GZT’nin hayat editörü olarak görev yapıyor. GZT’de her hafta yayınlanan "Kamera Arkası” programını hazırlıyor. Bir gün mutlaka iyi insanların kazanacağına inanıyor. Hüsna’ya husna.kosger@gzt.com adresinden ulaşabilirsiniz.'

YUKARI DÖNÜN

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz