Battaniyenin altında izlenecek 5 kış filmi

Battaniyenin altında izlenecek 5 kış filmi

Bu havada yapılacak en güzel şeylerden biriyle geldik: film izlemek!

Sil Baştan
Joel Barish'in eski sevgilisi Clementine, yaşadıkları ilişkiye dair tüm anılarını gizemli tıbbi bir müdahale ile kafasından sildirir. Bunu öğrenen Joel çok üzülür ve aynı şeyi yapmaya karar verir. Bütün anılarını sildirmek için derin uykuya yattığında, gözlerinin önünden Clementine ile yaşadığı günler geçer. Joel aslında Clementine'i unutmak istemediğini anlar ve müdahaleyi durdurmak için çabalar.

Özgürlük Yolu
Adolf Hitler Polonya'yı batı tarafından girerek kısmen işgal eder. Bu işgali, bir kaç gün sonra Sovyet diktatörü Joseph Stalin'in doğu tarafından yaptığı işgal izleyecektir. Böylelikle Polonya savaş hâlindeki iki büyük güç tarafından paylaşılır, direniş sergileyen onbinlerce Polonyalı asker ve sivil de her iki ülkedeki toplama kamplarına gönderilir. Bu büyük imha operasyonundan kahramanımız Janusz'un payına ise Sibirya'daki korkunç bir hapishane düşecektir.

Kuzey Yamacı
1930'larda dağcılık sporu tutkunu iki asker, ordudan ayrılıp, daha önce kimsenin tırmanamadığı Eiger Dağı'nın kuzey yamacına tırmanmak için yola çıkarlar.
1936'da eiger'in kuzey duvarına tırmanmak için yola çıkan toni kurz, andreas hinterstoisser, willy angerer, edi rainer'in trajik hikayesini konu almış alan filmde Nazi Almanyası döneminin arka planda olduğu, "zirveye ulaşma"nın en büyük ihtiras olduğu olaylar zinciri aktarılıyor.

Buz Devri
Fim, Dünya'nın buzla kaplanmaya başladığı dönemde, Buzul Çağı'nda; bir mamut, bir kılıç dişli kaplan, bir miskin ve bir bebeğin maceralarını anlatıyor. Film serisinin her bölümünde yeni maceralarına konuk olduğumuz ekip, animasyon filmler içindeki en favori karakterlerimiz olabilir.

Kış Uykusu
Yönetmen Nuri Bilge Ceylan'e 67. Cannes Film Festivali'nde,''Altın Palmiye Ödülü''nü kazandıran film, emekli bir oyuncu olan Aydın'ın; aktörlüğü bıraktıktan sonra Orta Anadolu'da kendi halinde küçük bir otelde çalışarak günlerini geçirmesiyle başlıyor. Filmin hikâyesi, Aydın'ın gerçekle arasındaki mesafeyi kapatıp kapatamayacağı sorununun etrafında şekilleniyor.