14 saat içinde 2 kez vekil olup 2 kez de vekilliği düştü!

MHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Depboylu
MHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Depboylu

24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili seçimlerinde MHP’den Aydın 1. sıra milletvekili adayı olan MHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Depboylu 14 saat içinde 2 kez vekil olup 2 kez de vekilliği düştü. Depboylu konuya ilişkin açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi’nden Aydın 1. sıra milletvekili adayı olan MHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Depboylu 14 saatte 2 kez vekil olup 2 kez de vekilliğinin düşmesi ile ilgili bir basın toplantısı düzenledi. Vekil olup olmadığının halen net olmadığını ve gidip gelen vekilliğin de MHP’nin hakkı olduğunu belirten Depboylu, “Genel Merkezimiz ve Genel Başkanımız Bahçeli ile görüştük. Genel Merkezimizden Aydın’a avukat gönderildi. Hakkımızı sonuna kadar arayacağız” dedi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Depboylu
MHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Depboylu

"Hakkımızı arayacağız"

Aydın’da seçimlerin tamamlanıp resmi olmayan sonuçların açıklanması ile Aydın’ın 8 vekilinin dağılımı AK Parti 3 MHP 1, CHP 3 İyi Parti 1 olarak açıklanmıştı. Daha sonra MHP’nin vekil çıkaramadığı AK Parti’nin vekil sayısının 4 olduğu belirtildi. Yurtdışı oylarının sayımı ile sonuçların yeniden değiştiği ve AK Parti’nin vekil sayısının 4 MHP’nin vekil çıkaramadığı açıklandı.
Bunun üzerine akşam saatlerinde partisinin il teşkilatından İl Başkanı Burak Pehlivan ve partililerle birlikte basın açıklaması yapan MHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Depboylu, haklarını arayacaklarını söyledi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Depboylu
MHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Depboylu

MHP’nin yaklaşık yarım asırlık siyasi tecrübesi ile Türkiye Cumhuriyeti’nin vatanın ve milletin bekası ile ilgili konularda üzerine düşeni her zaman yaptığını belirten MHP Genel Başkan Yardımcısı Depboylu, “Vatan, millet ve devletin bekası için alınması gereken kararlarda MHP her zaman elini taşın altına koymuştur. Dün gerçekleşen seçimlerde sandıkların yüzde 99,96’sı açıldığını var sayarsak 57 bin 454 oy aldık. Buna yurtdışı ve gümrüklerden gelen oylar dahil değil. Yeni sistem bizi zorluyor. Ortaya çıkan milletvekili sayısı ittifak içinde gelgit yaşadı. MHP bazen 1 bazen 0 olarak gösterildi. Halen durum net değil. Arada 217 oy farkı var. Genel merkez ile görüştük. Aydın2a bir avukat gönderdiler. Oy hesaplamalarını inceleyecek. Hakkımızı arayacağız” dedi.

İlginizi çekebilirAvusturya'da 80 kişilik tren raydan çıktı
İlginizi çekebilirTaksicilere kötü haber: Yanlış yapan taksiciler meslekten ihraç edilecek