15 Temmuz'da en kritik mekanda konserdeydi: "Kulise kapattılar"

Özgün- Arşiv
Özgün- Arşiv

15 Temmuz gecesi, hain darbe girişiminin yaşandığı anlarda, Moda Deniz Kulübü'nde sahnede olan şarkıcı Özgün o geceden sonra kendinde travma olduğunu söyledi. 15 Temmuz'da Moda Deniz Kulübü'nde Korgeneral İlhan Şanver'in kızının düğününde sahneye çıkan Özgün, o gece yaşadıklarını anlattı. Yaşadıklarından çok etkilendiğini söyleyen Özgün, "Çok şükür milletimiz, birlik ve beraberlik içerisinde bu hain kalkışmanın üstesinden geldi" diye konuştu.

15 Temmuz gecesi Moda Deniz Kulübü'nde Korgeneral İlhan Şanver'in kızının düğününde sahneye çıkan Özgün, o geceyi anlattı. Hava kuvvetleri komutanı, havacı generaller ve üst düzey komutanların derdest edildiği düğünde tüm geceyi kuliste geçiren Özgün, "Moda'ya her gittiğimde o geceyi yaşıyorum. Yaşananlar gözümün önüne geliyor. Bu da bana birlik ve beraberliğimizin ne kadar önemli olduğunu, birlikte olunca üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir şeyin olmadığını hatırlatıyor" dedi.

Sabah'ın haberine göre; "O gece eşim de yanımdaydı. Düğünden sonra da evlilik yıldönümümüzü kutlamayı düşünüyorduk. Fakat bu olay gerçekleşti. O gece sahnedeyken hain kalkışma haberini aldık ve hemen programı kestik.Zaten o sıra apar topar kulise kapattılar bizi ve sabaha karşı 04.00 suları çıkabildik" diyen Özgün, şöyle devam etti: "Böyle bir olayın bir daha asla yaşanmaması tek dileğimiz. Milletimiz birlik ve beraberlikle üstesinden geldi bu hain kalkışmanın. Tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum."

Aklımız oğlumuz Ediz'deydi

O an en çok oğulları Ediz'i düşündüklerini söyleyen Ediz, "Oğlumuz Ediz annemlerdeydi. Aklımız onlarda, neler olduğunu da tam bilemiyoruz, haber alamıyoruz. Köprülerin kapandığını duyunca sabaha karşı davulcu arkadaşımıza gittik. Olayın ne kadar vahim olduğunu anladık" dedi.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >