21 bin nüfuslu ilçede kısmi sokağa çıkma yasağı

​Bilecik'te Osmaneli ilçesi
​Bilecik'te Osmaneli ilçesi

Bilecik'in 21 bin nüfuslu Osmaneli ilçesinde koronavirüs vakaları görülmesi nedeniyle 23-26 Nisan tarihlerinde 21.00 ile 09.00 saatleri arasında sokağa çıkma kısıtlaması ilan edildi.

Bilecik'te Osmaneli Kaymakamlığı, İlçe Hıfzıssıhha Meclisi’nin 23-26 Nisan tarihleri arasındaki 3 gün boyunca 21.00 ile 09.00 saatleri arasında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacağını duyurdu.

Kısıtlamaya uymayanlara para cezası

Kaymakamlık tarafından yapılan açıklamada, kısıtlamalara uymayanlara 392 lira adli para cezası kesileceği belirtilerek şu ifadelere yer verildi:

''Covid-19 kapsamında karantinaya alınan vatandaşların talimatlara aykırı hareket etmeleri durumunda 282. maddeye göre 3 bin 150 lira idari para cezası uygulanacak.

Kimler istisna kapsamında?

Sokağa çıkma kısıtlaması istisnalar kapsamında bulunanlar, görevli kamu ve belediye çalışanları, nöbetçi eczaneler, ekmek fırın çalışanları, ilçemizde bulunan akaryakıt istasyonları çalışanları, fabrikalarda vardiya sistemine göre çalışanlar, sabah ve akşam saatlerinde tarım ve hayvancılık faaliyetleriyle meşgul olup arazisine gidiş-geliş yapanlar geçerli olup, oy birliği ile karar verilmiştir.''

Şehre giriş-çıkışlar da durdurulmuştu

Bilecik Valiliği, koronavirüs tedbirleri kapsamında 21 Nisan 2020 Salı günü saat 24.00’ten itibaren ikinci bir karara kadar şehre giriş ve çıkışların geçici olarak durdurulmasına karar vermişti.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >