3 gün süren düğünde takı yarışı! Altınlardan gelinlik görülmedi

Kato Dağı'nda artık silah sesi yerine müzik yankılanıyor
Kato Dağı'nda artık silah sesi yerine müzik yankılanıyor

İdris-Fatma Yıldırım çifti, yüzlerce konuğun katıldığı düğünle yaşamlarını birleştirdi. Davetlilerin çalan müzikler eşliğinde halay çektiği düğünde, geline 1 kilogram altın, damada ise 230 bin lira takıldı.

Şırnak kırsalında son 2 yılda güvenlik güçlerinin yürüttüğü terörle mücadele operasyonları ile güven ve huzur ortamı sağlanırken, bölgede yüksek katılımlı açık hava düğünleri de peş peşe yapılmaya başladı.

Son olarak, Kato Dağı eteklerinde, Uludere ilçesine bağlı Uzungeçit beldesinde de İdris Yıldırım, 3 gün 3 gece süren bir düğünle Fatma Yıldırım ile dünya evine girdi.

Düğüne, askeri birliklerin komutanlarının da aralarında bulunduğu yüzlerce davetli katıldı. Davetliler, yöreye özgü rengarenk kıyafetlerle geldikleri düğünde, çalan müzikler eşliğinde halay çekti.

Takı töreninde, geline 1 kilogram altın, damada ise 230 bin lira takıldı. Şehit yakını olduğu öğrenilen damat ve gelini mutlu günlerinde yalnız bırakmayan Kıdemli Başçavuş Kazım Doğan, "Asker olarak şehit ailelerini yalnız bırakmadık, buraya geldik. Onlar bizim canlarımız, ciğerlerimiz. Bugün buradaysak onların sayesinde. Tüm şehitlere Allah’tan rahmet diliyorum" diye konuştu.