3 kız kardeş babalarını öldürdü

Rusya
Rusya

Rusya’da babaları tarafından cinsel istismara uğradıklarını iddia eden 3 kız kardeş babalarını bıçaklayarak öldürdü.

Rusya’da babaları tarafından cinsel istismara uğradıklarını iddia eden 3 kız kardeş babalarını defalarca bıçaklayarak öldürdü.

Kardeşler itiraf etti

  • Moskova’da yaşanan olayda 57 yaşındaki bir kişinin yol kenarında bir evde cesedinin bulunması üzerine soruşturma başlatan polis 3 kız kardeşi sorguya aldı. 3 kız kardeş sorguda babalarını defalarca bıçaklayarak öldürdüklerini itiraf etti. Kızların babaları tarafından defalarca cinsel istismara uğradığı, bu nedenle babalarını öldürdükleri iddia edildi.

Kardeşler hakkında kesin karar 28 Eylül’de verilecek.
Kardeşler hakkında kesin karar 28 Eylül’de verilecek.

Sadece okula ve markete izin veriyordu

Cinayetten sonra komşuları babalarının 3 kız kardeşin sadece okula ve market alışverişine gitmelerine izin verdiğini iddia etti. Komşular ayrıca ölen babanın silahlı ve saldırgan biri olduğunu bu nedenle çevrede yaşayanların kendisinden korktuğunu söyledi. 17-18 ve 19 yaşlarındaki kız kardeşler mahkemece 28 Eylül tarihine kadar tutuklandı. Kızlar hakkında kesin karar 28 Eylül’de verilecek.

Tutuklanan kız kardeşlerin serbest bırakılması için Rusya’daki kadın örgütleri başta olmak üzere birçok kesimden kampanyalar düzenlenmeye başlandı.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >