35 milyar doları yanlış hesaba yolladılar

Deutsche Bank
Deutsche Bank

Deutsche Bank'ın geçen ay rutin ödemesi olan 35 milyar doları yanlış hesaba yolladığı öğrenildi.

Almanya’nın en büyük bankalarından Deutsche Bank, geçen ay rutin ödemesi olan 35 milyar doları yanlış bir hesaba aktardı. Paranın yanlış hesaba aktarıldığı fark edilince banka maddi açıdan bir kayıp yaşamadı.

Konuya yakın kaynaklar, Deutsche Bank'ın geçen ay rutin ödemesi olan 35 milyar doları yanlış hesaba yolladığını bildirdi. Hatalı transfer Deutsche Bank günlük teminatlarını gerçekleştirdiği esnada, Paskalya Bayramı'ndan bir hafta önce yaşandı. CEO John Cryan’ın son haftasında gerçekleştirilen hatalı gönderim hemen fark edildi ve maddi bir kayıp yaşanmadı. Uzman Para'daki habere göre, bu durum bankanın risk ve kontrol süreçlerine dair soru işaretlerini artırdı.

Deutsche Bank
Deutsche Bank

Deutsche Bank adına açıklama yapan Charlie Olivier, "Operasyonel hata Deutsche Bank asli hesabı ve Deutsche Bank Eurex hesabı arasında yaşanmıştır. Hata saniyeler içerisinde fark edilmiştir ve düzeltilmiştir. Bu hatanın neden yaşandığına dair nedenleri dikkatli bir biçimde gözden geçirdik ve tekrarlanmaması için önlemler aldık" dedi.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >