4 yaşındaki çocuk annesinin katil zanlısını ele verdi

İstanbul Sultangazi
İstanbul Sultangazi

İstanbul'da, yaklaşık bir ay önce hamile kadını öldürdüğü iddia edilen şüpheli, 4 yaşındaki çocuğun olayı babasına anlatması üzerine yakalandı.

İstanbul Sultangazi'de, 7,5 aylık hamile Delal Ahmet'in (23) öldürülmesine ilişkin gözaltına alınan şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi.

  • 25 Haziran'da İsmetpaşa Mahallesi 63. Sokak'ta, birlikte yaşadığı Delal Ahmet'e telefonla ulaşamayan Abdullah C, durumu aynı evde yaşayan ve alışveriş için dışarı çıkan resmi nikahlı eşi Melek C'ye bildirdi. Eve gelen Melek C. Delal Ahmet'in yerde hareketsiz yattığını, 4 yaşındaki oğlu Ahmet'in de yanında oturduğunu görünce polise ve sağlık ekiplerine haber verdi.

1 ay sonra babasına anlattı

Sağlık ekiplerince yapılan incelemede, Delal Ahmet'in hayatını kaybettiği belirlendi. Olaydan yaklaşık bir ay sonra Delal Ahmet'in 4 yaşındaki oğlu Ahmet, babası Abdullah C'ye olayı anlattı. Çocuğun, babasının amcası oğlu olan Nasır C'nin annesinin yüzüne yastıkla bastırdığını söylemesi üzerine Abdullah C, durumu polise bildirdi.

Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, pedagog eşliğinde 4 yaşındaki çocuğun ifadesini aldı.

İfade doğrultusunda gözaltına alınan şüpheli Nasır C. Delal Ahmet ile ilişki yaşadığını itiraf etti. Cinayet suçlamasını kabul etmeyen şüpheli Nasır C, emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede tutuklandı.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >