40 yıl hatırı olan festival: Kahve tutkunları Ankara'da buluştu

Ankara'da düzenlenen kahve festivaline yüzlerce kişi katıldı
Ankara'da düzenlenen kahve festivaline yüzlerce kişi katıldı

Ankara'da Yenimahalle Belediyesi öncülüğünde düzenlenen kahve festivalinde yerli ve yabancı markalar stant açtı. Etkinliğin katılımcıları birbirinden leziz kahveleri tatma fırsatı buldu. Festivalin açılış konuşmasını yapan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, "Bugün bir fincan kahvenin kırk yıl hatırı olur anlayışıyla atalarımızdan gelen kahvenin nasıl pişirilmesi ve nasıl içilmesi gerektiğini anlatmak için buradayız'' dedi.

Yenimahalle Ragıp Tüzün Parkı'nda Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar'ın konuşmasıyla başlayan ve 18 standın kurulduğu festivalde, ulusal ve uluslararası kahve markaları kahve tutkunlarıyla buluştu.

Etkinliğe katılanlar birbirinden leziz kahveleri tadarken, filtre kahve yapmanın püf noktalarını ve evde nitelikli kahve pişirme tekniklerini de öğrenme imkanı buldu.

Festivale katılanlara kahve pişirme eğitimi verildi
Festivale katılanlara kahve pişirme eğitimi verildi

'Bir fincan kahvenin kırk yıl hatırı olur'

Festivalin açılış konuşmasını yapan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, "Bugün 'bir fincan kahvenin kırk yıl hatırı olur' anlayışıyla atalarımızdan gelen kahvenin nasıl pişirilmesi ve nasıl içilmesi gerektiğini Yenimahalle halkına anlatmak için kahve firmalarıyla birlikte bu festivali açıyoruz. Hayırlı olmasını diliyorum, katılım sağlayanlara teşekkür ediyorum." dedi.

Stant açan katılımcılara teşekkür sertifikası verildi
Stant açan katılımcılara teşekkür sertifikası verildi

Belediye Başkanı Yaşar, daha sonra stant kuran kahve firmalarına teşekkür ederek katılım sertifikası verdi.


Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >