5 günlük hava durumu: Türkiye kar etkisi altına girdi

Arşiv
Arşiv

Kar ve soğuk hava Türkiye'yi etkisi altına alırken, hafta başında sıcaklıkların mevsim normallerinin 5 ila 10 derece altına düşmesi bekleniyor.

Türkiye, Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı sistemlerin etkisi altına girdi.

Ülkenin büyük bölümünde sağanak ve kar yağışı hakim. Soğuk ve yağışlı sistemlerle birlikte batı ve iç bölgelerde mevsim normallerinde, doğu bölgelerimizde ise mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının, kuzeybatıdan başlayarak ülke genelinde azalarak mevsim normallerinin altına düşmesi bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bugün ve hafta sonunda Marmara, Kuzey Ege ve Batı Karadeniz’de sıcaklıkların mevsim normallerinin 3 ila 6 derece altında seyredeceğini açıkladı.

Hafta başı sıcaklıklar daha da düşecek

18 Ocak Pazartesi'den itibaren ise sıcaklıklar, kuzeybatı bölgelerden başlayarak daha da düşecek ve ülke genelinde mevsim normallerinin 5 ila 10 derece altında seyredecek.

Sıcaklıkların mevsim normallerinin de altına düşmesiyle birlikte Karadeniz, Ege ve Akdeniz kıyı kesimlerinde hafif, Marmara bölge genelinde orta, diğer yerlerde kuvvetli buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Sıcaklıkların düşmesiyle birlikte ulaşımda görülebilecek aksamaların yanında, zirai faaliyetlerine devam eden üreticiler buzlanma ve don olayına karşı dikkatli ve tedbirli olması için uyarıldı.

İstanbul'da kar

Bugün İstanbul genelinde uzun süredir beklenen kar yağışı sabahın ilk saatleriyle birlikte başladı.

Metropolde bugün itibarıyla başlayan kar yağışının hafta sonu etkisini artırması ve pazartesi dahil olmak kaydıyla hafta başına kadar devam etmesi bekleniyor.

5 günlük hava tahmini

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >