5 Kasım 2018 reyting sonuçları açıklandı: Söz, Çukur ve MasterChef reytingleri

Çukur, Söz rekabetine MasterChef de dahil oldu. 5 Kasım Pazartesi akşamı rekabet eden tüm programların reyting sonuçları merakla bekleniyor. İşte 5 Kasım Pazartesi reyting sonuçlarına ilişkin bilgiler!

Pazartesi akşamları Show TV’de Çukur, Star TV’de Söz, Fox TV’de Yasak Elma dizileri yayınlanıyor. Pazartesi akşamlarının reyting yarışına, bir de TV8 kanalındaki MasterChef programı da dahil oldu. Reytinglerde üst sıralarda yer alan yapımlar, her hafta kıyasıya mücadele ediyor. Peki, 5 Kasım reyting sonuçlarında kim birinci oldu?

Reyting nedir, nasıl ölçülür?

İzlenme payına göre değerlendirilen ve AGB tarafından 1988 yılından beri gerçekleştirilen ölçme olayı reyting, yaklaşık 2200 haneye yerleştirilen ve bizler tarafından bilinmeyen reyting ölçme cihazları o gece ya da o gün en fazla izlenen programları liste halinde ortaya koyuyor.

Reyting izleyiciyi etkileyen bir durum değil. Takip eden kitleye bir getirisi ya da faydası yok. Reyting ölçme işlemi reklam şirketlerinin işlerini kolaylaştırıyor. Milyonlar tarafından takip edilen bir dizi reklam şirketleri ile anlaşarak o dizinin kanalına reklam teklifi sunuyor ve böylece daha fazla kitleye bu şekilde hitap ediyor.

5 Kasım reyting sonuçları açıklandı
Total puan türünde Çukur 27.04 share alarak birinci, Söz 17.57 share alarak ikinci, Yasak Elma 14.77 share alarak beşinci oldu.AB puan türünde Çukur 29.08 share ile birinci sırada, Yasak Elma 13.74 share ile ikinci sırada, Söz 12.33 share ile beşinci sırada yer aldı. ABC puan türünde zirvenin sahibi 29.19 share alan Çukur dizisi oldu. Söz 14.19 share alarak dördüncü sırada, Yasak Elma 13.81 share alarak beşinci sırada yer aldı.
5 Kasım reyting sonuçları açıklandı Total puan türünde Çukur 27.04 share alarak birinci, Söz 17.57 share alarak ikinci, Yasak Elma 14.77 share alarak beşinci oldu.AB puan türünde Çukur 29.08 share ile birinci sırada, Yasak Elma 13.74 share ile ikinci sırada, Söz 12.33 share ile beşinci sırada yer aldı. ABC puan türünde zirvenin sahibi 29.19 share alan Çukur dizisi oldu. Söz 14.19 share alarak dördüncü sırada, Yasak Elma 13.81 share alarak beşinci sırada yer aldı.
TOTAL

                  Total'de, Çukur dizisi birinci sırayı kimseye bırakmadı.
TOTAL Total'de, Çukur dizisi birinci sırayı kimseye bırakmadı.
AB

                  AB grubunda da Çukur dizisi birinci sırada yer aldı.
AB AB grubunda da Çukur dizisi birinci sırada yer aldı.
ABC

                  ABC grubunda Çukur birinci sırayı kimseye bırakmazken, dizinin özet bölümü üçüncü sırada yer aldı.
ABC ABC grubunda Çukur birinci sırayı kimseye bırakmazken, dizinin özet bölümü üçüncü sırada yer aldı.
Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >