6. kattan düşen çocuğu kurtarırken bacağı kırıldı

Ahmet Ceylan
Ahmet Ceylan

Erzurum'da 6. kattan düşen 5 yaşındaki çocuk, kentte satış temsilciliği yapan üç çocuk babası Ahmet Ceylan'ın koşarak yaptığı hamle sayesinde hayatta kaldı. Ceylan'ı çocuğu kurtarmak için yaptığı müdahale sonrası ayağı kırıldı.

Kentte bir şirkette satış temsilciliği yapan Ahmet Ceylan, akşam saatlerinde iş yerinin karşısındaki Ömer Nasuhi Bilmen Mahallesi Korgeneral Zekai Aksakallı Caddesi Mircan Evler C Blok önündeki kalabalığı fark etti. Binanın 6. katındaki balkondan sarkan küçük kız çocuğunu gören Ceylan, elindeki eşyayı bırakıp hemen binanın önüne koştu.

Tam o sırada yere düşen minik Alpsoy'u ani hamleyle tutmaya çalıştı. Alpsoy'un başının yere isabet etmesini engelleyen ve bu müdahale sırasında ayağı kırılan 'kahraman baba', bu hamlesiyle minik çocuğun hayatta kalmasını sağladı.

Çocuğun yoğun bakımda tedavisi sürüyor

Olay sonrası Ceylan ile Alpsoy, Atatürk Üniversitesi Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Minik çocuğun yoğun bakımda tedavi sürüyor. Ceylan'ın Alpsoy'u kurtarmak için iş yerinden koşarak bina önüne gitmesi ve küçük kızı tutmaya çalışması çevredeki bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.

"Kafası yere çarpmasın diye bacağımı koydum"

Ahmet Ceylan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, iş yerinin karşısında bulunan binanın 6. katındaki balkondan bir çocuğun sarktığını gördüğünü söyledi. Daha sonra hemen binaya doğru koştuğunu anlatan Ceylan, "Balkondaki asılı çocuk 'anne anne' diye bağırınca hemen elimdekileri bırakıp binaya doğru fırladım, o anda çocuk tek elini bırakmıştı. Sonra bahçe duvarında atlayıp çocuğu tutmaya çalıştım. Aşağıya düşerken o ağırlıkla tamamen tutamadım ama ayağımla kafasının yere isabet etmemesini sağladım. Çünkü kafasında kan filan yoktu" dedi.

Ceylan, Alpsoy'un ailesiyle hastanede görüştüğünü belirterek kalçası ve ayağında kırıklar oluşan küçük kızın hastanede şimdilik uyutulduğunu aktardı.

Mahalle sakinleri ise büyük fedakarlık yaparak küçük kızı kurtaran Ceylan'a teşekkür etti.


Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >