6,5 kiloluk horoz görenleri şaşırtıyor: Bu kadar büyüyeceğini tahmin etmiyorduk

Murat Ekçe ve 6,5 kilo ağırlığındaki horozu.
Murat Ekçe ve 6,5 kilo ağırlığındaki horozu.

Ordu’nun Fatsa ilçesinde yaşayan Murat Ekçe isimli vatandaşın 6,5 kilo ağırlığındaki horozu görenleri şaşırtıyor. Bu kadar büyüyeceğini tahmin etmiyordum diyen Ekçe,"2 yıl önce horozumu alırken bu kadar büyüyeceğine inanmamıştım. Ama şimdi daha da büyüyeceğine inanıyorum. Gecemizi gündüzümüze katarak bakıyoruz. Çok isteyen var ancak kimseye horozumu vermem" dedi.

İlçenin Bolaman Mahallesi'ndeki bir akaryakıt istasyonunda çalışan Murat Ekçe'nin 2 yıl önce aldığı horoz 6,5 kiloya ulaştı.

'Horozlarımı kimseye vermem'

Diğer horozlardan üç kat daha büyük olan horozuna 'Şampiyon' adını verdiğini belirten Ekçe, "Horozumuzun bu kadar büyüyeceğini tahmin etmemiştim. Çok kişi benden horozu istiyor ama ben ömrünün yettiği kadar horoza bakacağım. 2 yıl önce horozumu alırken bu kadar büyüyeceğine inanmamıştım. Ama şimdi daha da büyüyeceğine inanıyorum. Paçalı horoz cinsi. Gecemizi gündüzümüze katarak bakıyoruz.

Arpa ve buğday ile besliyorum. 2 yıldır bakıyorum ve çok fazla emek verdim. İsmini Şampiyon olarak koydum. Fatsa bölgesinde en büyük horoz Şampiyon'dur. Çok isteyen var, kimseye horozumu vermem. Para teklif ettiler ama yine de düşünmedim" diye konuştu.

Murat Ekçe, 6,5 kiloluk horozunu satmayı düşünmediğini belirtti.
Murat Ekçe, 6,5 kiloluk horozunu satmayı düşünmediğini belirtti.

Akaryakıt istasyonunda horozu gören vatandaşlar ise horoz ile hatıra fotoğrafı çekilmeyi de ihmal etmiyorlar.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >