7 aylık doğan bebek, 2 beyin 1 akciğer kanaması geçirdi

Miray Akbaşlı
Miray Akbaşlı

29 haftalıkken dünyaya gelen Miray bebek, hayata gözlerini açar açmaz 2 kez beyin 1 kez akciğer kanaması geçirdi.

Denizli'de 29 haftalıkken dünyaya gelen Miray bebek, 2 kez beyin 1 kez de akciğer kanaması geçirdi; körlük riski atlattı.

7 aylıkken 900 gram olarak dünyaya gelen Miray Akbaşlı, doğumunun ardından 2 ay süreyle hastanenin yoğun bakımda tutuldu.

Yoğun bakımda olduğu süre içerisinde akciğer kanaması geçiren ve 2 kez beyin kanaması atlatan Miray bebek, bu süre zarfında sürekli nöbet geçirdi ve körlük riski atlattı.

"Hayata döndürebilmek için elimizden geleni yaptık"

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Mehmet Oğuz Ören, "Akciğer ve beyin kanaması geçirdiği süre içerisinde hepimiz çok endişeliydik; ama onu hayata döndürebilmek için elimizden geleni yaptık. Yoğun bakımda tutulduğu süre içerisinde 3 kez gözden, 1 kez kasık bölgesindeki fıtıktan operasyon geçirdi; ama Miray bebek çok güçlü bir şekilde bütün operasyonlara direndi. Çok zorlu bir süreçti ancak Miray bebeğimizi sağlığına kavuşturduğumuz için çok mutluyuz" dedi.

"90 seans fizik tedavisinden sonra koşmaya başladı"
Miray Akbaşlı'nın hayati sağlık sorunlarını atlatmasının ardından fiziki gelişimini takip altına alan ve uyguladıkları fizik tedavi seansları ile bebeğin sağlıklı bir şekilde yürümesini sağlayan Uzman Fizyoterapist Miray Didem Ata ise, "Şu an 1,5 yaşında olan ve sağlıklı bir bebek olarak bize gülümseyen Miray bebek, burada 90 seans fizik tedavi gördü ve fizik tedavi ekibimiz tarafından çok sevildi. Bizim için çok kıymetli bir bebek olan Miray bebeği şu an koşup oynarken görmek çok mutlu verici bir olay. Bu tatlı hastamıza ailesi ile birlikte sağlıklı bir ömür diliyoruz" diye konuştu.
"90 seans fizik tedavisinden sonra koşmaya başladı" Miray Akbaşlı'nın hayati sağlık sorunlarını atlatmasının ardından fiziki gelişimini takip altına alan ve uyguladıkları fizik tedavi seansları ile bebeğin sağlıklı bir şekilde yürümesini sağlayan Uzman Fizyoterapist Miray Didem Ata ise, "Şu an 1,5 yaşında olan ve sağlıklı bir bebek olarak bize gülümseyen Miray bebek, burada 90 seans fizik tedavi gördü ve fizik tedavi ekibimiz tarafından çok sevildi. Bizim için çok kıymetli bir bebek olan Miray bebeği şu an koşup oynarken görmek çok mutlu verici bir olay. Bu tatlı hastamıza ailesi ile birlikte sağlıklı bir ömür diliyoruz" diye konuştu.
Bebeklerine doktorun ismini verdiler
Uzman fizyoterapist Miray Didem Ata'nın emeklerine teşekkür etmek amacıyla bebeklerine Miray ismini verdiklerini söyleyen anne Fatma Akbaşlı, "Bize bebeğimizi sağlıkla teslim ettikleri için başta çocuk doktorumuz Mehmet Oğuz Ören ve fizyoterapistimiz Miray hanım olmak üzere bütün Hastane ekibine teşekkür ediyoruz" ifadesini kullandı.
Bebeklerine doktorun ismini verdiler Uzman fizyoterapist Miray Didem Ata'nın emeklerine teşekkür etmek amacıyla bebeklerine Miray ismini verdiklerini söyleyen anne Fatma Akbaşlı, "Bize bebeğimizi sağlıkla teslim ettikleri için başta çocuk doktorumuz Mehmet Oğuz Ören ve fizyoterapistimiz Miray hanım olmak üzere bütün Hastane ekibine teşekkür ediyoruz" ifadesini kullandı.
Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >