20.356 Takipçi

Politikadan dosya habere, yerel haberden özel çalışmalara kadar haberin sosyal medyasındasınız. Bazen 'ciddi mesele' bazen bir dakikalık videolarla gündeme dair önemli detaylarla buradayız.

7500 TL maaşla Türk personel arayışı izdihama sebep oldu

Arşiv
Arşiv

Katar Havayolları’nın en düşük 7500 TL maaşla kabin memuru ilanı İstanbul'da büyük talep gördü. İstanbul’da bir otelde gerçekleştirilen işe alım etkinliğine binlerce başvuru gerçekleşti.

İstanbul'da Katar Havayolları’nın düzenlediği kabin ekibi alımına binlerce kişi başvurdu.

Habertürk Haber Merkezi'nden Gökhan Artan'ın haberine göre, İstanbul’da bir otelde düzenlenen iş başvuru işlemleri izdihama neden oldu.

İlginizi çekebilirKatar Havayolları 7 bin 500 lira başlangıç maaşıyla Türk kabin görevlisi istihdam edecek

Katar Havayolları’nın kabin personeli alımı için düzenlediği etkinlik büyük ilgiyle karşılandı. Körfez’in astronomik maaşlar veren Doha merkezli havayolunda kabin görevlisi olmak için binlerce kişi sabah erken saatlerden itibaren işe alım etkinliği için sıraya girdi.

Başvuruda bulunanların minimum 21 yaşında olması gerekiyor.
Başvuruda bulunanların minimum 21 yaşında olması gerekiyor.

Yoğun başvuru

Yoğun başvurulardan dolayı otelin bir salonu mülakata girecek olanlara ayrıldı. Birçok kişi kendilerine sıra gelemeyeceği düşüncesiyle de otelden ayrılmak zorunda kaldı. Salonda bekleyenler görevliler tarafından sırayla gruplar halinde mülakat sırasına alındı. Uzun süre bekleyip mülakata girenler kendilerini şanslı hissederken sonuçların bir gün sonra kendilerine söyleneceğini maaşlarla ilgili bir bilgi verilmediğini belirttiler. Türkiye'de havayolu şirketlerinde uçan kabin görevlilerinden de başvuranlar olduğu öğrenildi.

Kabin memurluğu için çok sayıda başvuru gerçekleştirildi.
Kabin memurluğu için çok sayıda başvuru gerçekleştirildi.

İyi derecede İngilizce şartı var

  • Başvuruda bulunanların minimum 21 yaşında, en az lise mezunu ve akıcı İngilizce yazıp konuşma şartı arandı. Kabul edilenlerin 6 aylık deneme süresi sonunda Katar Havayolları'nda vergisiz (1500 euro)7 bin 500 TL’yi geçen maaşlarla çalışma şansı yakalayacağı öğrenildi. Uçuş saati artıkça personelin maaşı da yükselecek.

Ev tahsis edilecek

Başvurusu kabul edilenler Doha’da yaşayacak. Geniş gövdeli uçaklarda sorumlu olduğunda personelin maaşı 15 bin lira’yı da geçecek. Katar Havayolları başvurularda uçuş tazminatı, konaklama, harcırahlar ve görev için ulaşımında olduğu bir dizi paket sunduğu öğrenildi. Katar başvurusu kabul edilenlere Doha’da ortak kullanımlı eşyalı daire de tahsis edecek.

İLGİLİ HABERLER