8 aylık hamile yengesini 5 yeğeninin karşısında katletti

Konya'da abisiyle tartışan bir şahıs 8 aylık hamile olan yengesini bıçakladı. Ağır yaralanan kadın ve çocuğu kurtarılamadı.

Konya'nın Karatay ilçesinde meydana gelen olayda, kağıt toplayan Abdulbasid El M. (25) evindeki hurda malzemelerini ağabeyi Ahmed El M.’nin (36) çaldığı iddiası üzerine bu konuyu konuşmak için ağabeyinin evine eşiyle birlikte gitti. Abdulbasid El M., kapıyı açan ağabeyi ve yengesi ile tartışmaya başladı. Tartışma sırasında Abdulbasid El M., 8 aylık hamile yengesi Amira Alyassouf’u (38) göğsünden bıçaklayarak kaçtı.

Öldürülen kadının çocuklarını olay karşısında şok olduğu belirlendi.
Öldürülen kadının çocuklarını olay karşısında şok olduğu belirlendi.

Birbirlerine sarılan 5 çocuğa annelerinin öldüğü söylenilemedi

İhbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Amira Alyassouf’a ilk müdahaleyi eşi ve komşuları yaptı. Ambulansla Konya Numune Hastanesine kaldırılan 5 çocuk annesi Amıra Alyassouf ile karnındaki 8 aylık kız bebeği tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Annelerinin amcaları tarafından bıçaklanmasına şahit olan 5 kardeş ise evlerinin önünde şoka girdi. Birbirine sarılan çocuklara annelerinin öldüğü söylenemedi.

Yengesini öldüren katil polis ekipleri tarafından kısa sürede yakalandı.
Yengesini öldüren katil polis ekipleri tarafından kısa sürede yakalandı.

Katil yakalandı

Öte yandan Konya Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri kaçan şüpheli Abdulbasid El M.’yi kısa sürede yakalayarak gözaltına aldı.
Abdulbasid El M.’nin polisteki ilk ifadesinde, "Ben kağıt toplayıcılığı yapıyorum. Ağabeyim o bölgeye gelinceye kadar evimden bir şey çalınmıyordu. Ancak son zamanlarda evimden eşyalarımı çaldığını fark ettim. Akşam eşimle birlikte ağabeyimin evine gittim. Kapıyı ağabeyim ve eşi açtı. Çaldıklarının parasını istedim. Daha sonra tartışma çıktı, yengem bana tokat atmasının ardından ben de yanımda bulunan bıçağı yengeme doğru salladım" şeklinde konuştu.
Şüphelinin polisteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edileceği öğrenildi.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >