8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde Türkiye'nin en güçlü 10 iş kadını

8 Mart Dünya Kadınlar Günü
8 Mart Dünya Kadınlar Günü

Dünya Kadınlar Günü, bir diğer ismiyle Dünya Emekçi Kadınla Günü, her yıl 8 Mart’ta kutlanıyor. Birleşmiş Milletler tarafından tanımlanmış bu günde, Türkiye ekonomisine büyük katkılar sağlayan, global ekonomide büyük öneme sahip şirketlerin yönetiminde bulunan 10 iş kadınını sizler için bir araya getirdik.

Her yıl 8 Mart'ta kutlanan Dünya Kadınlar Günü'nde Türkiye için ekonomik anlamda büyük önem taşıyan şirketlerinin yönetim kadrosunda bulunan 10 iş kadını...

Güler Sabancı

                  Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı olan Güler Sabancı’nın en önemli hedeflerinden biri, şirketlerinde kadın çalışan sayısını artırmak. Kendi ifadesiyle, “kapalı değerleri, ortaya çıkarma” peşinde olan Sabancı’nın başarılı olmak için 3 altın kuralı bulunuyor: “Ne olursa olsun pes etme, gerektiğinde yardım al ve en zor şartlarda bile gülümsemekten vazgeçme.”
Güler Sabancı Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı olan Güler Sabancı’nın en önemli hedeflerinden biri, şirketlerinde kadın çalışan sayısını artırmak. Kendi ifadesiyle, “kapalı değerleri, ortaya çıkarma” peşinde olan Sabancı’nın başarılı olmak için 3 altın kuralı bulunuyor: “Ne olursa olsun pes etme, gerektiğinde yardım al ve en zor şartlarda bile gülümsemekten vazgeçme.”
Galya Frayman Molinas 

                  Coca-Cola Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Bölge Başkanı olan Galya Frayman Molinas’ın en büyük hedefi sürdürülebilirlik üzerine. Suyun geri kazanımı için projeler geliştirilmesi, enerji tüketimi, karbon salımının azaltılması, malzeme geri dönüşümü ve ambalaj iyileştirilmeleri gündemindeki konular.
Galya Frayman Molinas Coca-Cola Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Bölge Başkanı olan Galya Frayman Molinas’ın en büyük hedefi sürdürülebilirlik üzerine. Suyun geri kazanımı için projeler geliştirilmesi, enerji tüketimi, karbon salımının azaltılması, malzeme geri dönüşümü ve ambalaj iyileştirilmeleri gündemindeki konular.
Suzan Sabancı Dinçer

                  Suzan Sabancı Dinçer, Sabancı ailesinin 3. kuşak üyesi. Erol Sabancı ve Belkıs Sabancı çiftinin kızı olarak 1965 yılında doğdu. Akbank'ın yönetim kurulu başkanı, murahhas üyesi ve Sabancı Holding’in yönetim kurulu üyesidir.
Suzan Sabancı Dinçer Suzan Sabancı Dinçer, Sabancı ailesinin 3. kuşak üyesi. Erol Sabancı ve Belkıs Sabancı çiftinin kızı olarak 1965 yılında doğdu. Akbank'ın yönetim kurulu başkanı, murahhas üyesi ve Sabancı Holding’in yönetim kurulu üyesidir.
Ayşegül İldeniz

                  Ayşegül İldeniz, Intel Corporation Yeni Teknolojiler Bölümü Dünya Başkan Yardımcısı. İldeniz’in Türkiye’de başlattığı “e-Dönüşüm İnisiyatifi” adlı proje, Intel’in “World Ahead” adını vererek tüm dünyada gelişmekte olan ülkeler için uyguladığı global projeler arasında yer aldı.
Ayşegül İldeniz Ayşegül İldeniz, Intel Corporation Yeni Teknolojiler Bölümü Dünya Başkan Yardımcısı. İldeniz’in Türkiye’de başlattığı “e-Dönüşüm İnisiyatifi” adlı proje, Intel’in “World Ahead” adını vererek tüm dünyada gelişmekte olan ülkeler için uyguladığı global projeler arasında yer aldı.
Serpil Timuray

                  Ocak 2014'te Vodafone Grubu Afrika, Orta Doğu, Asya, Pasifik (AMAP) Bölge CEO'luğu görevini yürütmekte olan Timuray, 15 Ekim 2016 itibariyle Vodafone Grubu Ticari Operasyonlar ve Strateji Dünya Başkanı olarak atandı. Timuray, aynı zamanda Vodafone Türkiye Yönetim Kurulu Başkanlığı sorumluluğuna da devam ediyor.
Serpil Timuray Ocak 2014'te Vodafone Grubu Afrika, Orta Doğu, Asya, Pasifik (AMAP) Bölge CEO'luğu görevini yürütmekte olan Timuray, 15 Ekim 2016 itibariyle Vodafone Grubu Ticari Operasyonlar ve Strateji Dünya Başkanı olarak atandı. Timuray, aynı zamanda Vodafone Türkiye Yönetim Kurulu Başkanlığı sorumluluğuna da devam ediyor.
Demet Sabancı Çetindoğan

                  2009 yılında Sabancı Holding'ten ayrılan abisi Ömer Sabancı ile birlikte Densa Holding'i kurdu. Yaratıcı Çocuklar Derneği ile özgünlüğün kapısını açacak etkinlikler düzenleyen Çetindoğan, Çocuk Bakanlığı’nın kurulması için çaba harcıyor.
Demet Sabancı Çetindoğan 2009 yılında Sabancı Holding'ten ayrılan abisi Ömer Sabancı ile birlikte Densa Holding'i kurdu. Yaratıcı Çocuklar Derneği ile özgünlüğün kapısını açacak etkinlikler düzenleyen Çetindoğan, Çocuk Bakanlığı’nın kurulması için çaba harcıyor.
Pınar Abay

                  ING Bank Türkiye Genel Müdürü Pınar Abay, Teknoloji odaklılığı sayesinde ING Cep Şube aktif kullanıcı adedi yüzde 325 oranında arttı. Abay, göreve gelmesinden itibaren oyunun kurallarını değiştiren bir dönem başlattı ve agresif büyümeye odaklandı.
Pınar Abay ING Bank Türkiye Genel Müdürü Pınar Abay, Teknoloji odaklılığı sayesinde ING Cep Şube aktif kullanıcı adedi yüzde 325 oranında arttı. Abay, göreve gelmesinden itibaren oyunun kurallarını değiştiren bir dönem başlattı ve agresif büyümeye odaklandı.
Nazlı Ümit Boyner

                  Nazlı Ümit Boyner 

 
Boyner Holding Finans ve yatırımdan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi olan Boyner, holdingin perakendede hedeflerine yön veriyor. Yenilikçilik ve farklılık getiren yönetici misyonu öne çıkıyor.
Nazlı Ümit Boyner Nazlı Ümit Boyner Boyner Holding Finans ve yatırımdan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi olan Boyner, holdingin perakendede hedeflerine yön veriyor. Yenilikçilik ve farklılık getiren yönetici misyonu öne çıkıyor.
Ebru Özdemir

                  Limak Holding’in iştiraki Limak Yatırım’ın Yönetim Kurulu Başkanı’dır. Ayrıca Limak Grup Şirketleri’nde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. Limak Yatırım, enerji üretim, dağıtım, satış ve ticaret ile havalimanı ve limancılık sektörlerinde faaliyet göstermektedir.
Ebru Özdemir Limak Holding’in iştiraki Limak Yatırım’ın Yönetim Kurulu Başkanı’dır. Ayrıca Limak Grup Şirketleri’nde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. Limak Yatırım, enerji üretim, dağıtım, satış ve ticaret ile havalimanı ve limancılık sektörlerinde faaliyet göstermektedir.
Zeynep Bodur Okyay

                  Kale Grubu Başkanı ve CEO’su olan Okyay, 62 yıllık İSO’da bir ilk gerçekleştirerek Kadın Sanayiciler Platformu’nu kurdu. Anadolu’nun sanayici iş kadınlarının öne çıkması, siyasette ve STK’larda etkin olması için çalışıyor.
Zeynep Bodur Okyay Kale Grubu Başkanı ve CEO’su olan Okyay, 62 yıllık İSO’da bir ilk gerçekleştirerek Kadın Sanayiciler Platformu’nu kurdu. Anadolu’nun sanayici iş kadınlarının öne çıkması, siyasette ve STK’larda etkin olması için çalışıyor.
Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >