8. Patates Kültür Sanat Festivali sona erdi

8. Patates Kültür Festivali
8. Patates Kültür Festivali

Kuzey Kıbrıs'ta, 'Kültür ve Sanatın Başkenti Beyarmudu’nda Buluşalım' sloganıyla 8. Patates Kültür Sanat Festivali düzenlendi.

Kuzey Kıbrıs Turkcell’in iletişim sponsorluğunda 'Kültür ve Sanatın Başkenti Beyarmudu’nda Buluşalım' sloganıyla düzenlenen 8. Patates Kültür Sanat Festivali birbirinden farklı kültürleri bir araya getirdi.
Festival, Uluslararası Festivaller Birliği üyesi olan Slovakya, Kazakistan, Polonya, Türkiye, Arjantin ve KKTC’den ekiplerin katıldığı Uluslararası Halk Dansları Festivali’nin galası ile başladı.
Patatesin hikayesi anlatıldı

8. Patates Kültür Festivali
8. Patates Kültür Festivali

Festivalin açılışından sonuna kadar tüm etkinliklerde yer alan Beyarmudu Belediye Başkanı İlker Edip, bu yılki festivalde bazı yenilikler yaptıklarını, bu çerçevede patatesin topraktan sofraya yolculuğunun anlatıldığını ve 'Panayır Sokağı' konseptiyle Kıbrıs’taki eski panayır kültürünün de yeni nesillere anlatılmaya çalışıldığını söyledi.

Kıbrıs kültürünü yaşatmak adına 8’incisi düzenlenen ve Kıbrıslı grupların konserlerinin yer aldığı Patates Kültür Sanat Festivali halkın yoğun ilgisiyle karşılandı. Festival kapsamında konserler ve danslar dışında minikler futbol, tavla, satranç, olta ile balık avlama, dart ve sporting turnuvaları da düzenlendi.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >