20.356 Takipçi

Politikadan dosya habere, yerel haberden özel çalışmalara kadar haberin sosyal medyasındasınız. Bazen 'ciddi mesele' bazen bir dakikalık videolarla gündeme dair önemli detaylarla buradayız.

80 terörist etkisiz hale getirildi

Arşiv
Arşiv

Irak'ın Kuzeyi Asos bölgesinde, terör örgütü PKK'ya yönelik düzenlenen operasyonlar kapsamında 80'den fazla teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

İçindekiler

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), terör örgütü PKK'ya yönelik yürütülen operasyonlar kapsamında, Irak'ın Kuzeyi Asos bölgesinde, 80'den fazla kişinin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

TSK’dan yapılan yazılı açıklamada, “Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından 27 Kasım 2017 tarihinde Irak Kuzeyi Asos bölgesine icra edilen hava harekatı ile ilgili olarak, bölgeden elde edilen ilk bilgiler ışığında harekat neticesinde, içinde bölge sorumlularının da yer aldığı 80’den fazla teröristin etkisiz hale getirildiği, çok sayıda yaralı teröristin bulunduğu, ölü sayısının daha da artabileceği öğrenilmiştir. Ayrıca saldırıda büyük bir cephanelik, silahlı iki araç ve örgüt tarafından kullanılan sığınak ve barınakların büyük oranda tahrip edildiği tespit edilmiştir. Gelişmeler yakından takip edilmeye devam edilmektedir” denildi.