992 gündür uyuyan Kenan Işık'ın son durumunu yardımcısı açıkladı

Türkiye'nin severek izlediği, sinema ve tiyatronun usta ismi Kenan Işık, tam 2 yıl önce ayağının kayması sonucu düşerek başını çarpmıştı. Evde tedavisi süren Işık'la alakalı son durumu yardımcısı açıkladı.

Türk sinema ve tiyatrosunun usta isimlerinden Kenan Işık'ın, 2014'ün Mart ayında, İstanbul 'da gittiği spor salonunda ayağının kayması sonucu yere düşerek başını çarparak girdiği komada yaşam mücadelesi 992 gündür sürüyor.

Sağlık durumu ciddiyetini koruyor

İki sene önce 21 Mart'ta gittiği spor salonundaki saunadan çıkarken ayağının kayması sonucu yere düşen ve kafasına aldığı darbe sonrasında komaya giren Kenan Işık 'ın sağlık durumu ciddiyetini koruyor. Uzun bir süre yoğun bakımda kaldıktan sonra Almanya'ya bir kliniğe götürülen Kenan Işık'ın tedavisi şu an evinde devam ediyor.

“Bilinci kapalı uyuyor”

Hakkında bir süredir haber alınamayan Kenan Işık'ın sağlık durumuyla ilgili bilgi veren yardımcısı "Evde bilinci kapalı bir şekilde yatıyor, hastanedeki tedavisi evde devam ediyor" demekle yetindi.

Schumacher da aynı durumda

Kenan Işık 'la aynı kaderi paylaşan dünyaca ünlü Formula pilotu Micheal Schumacher de 2013 Aralık ayında kayak yaptığı sırada kaza geçirerek başından ciddi şekilde yaralanmıştı. Uzun süre komada tutulan ve Cenevre'deki evinde rehabilitasyona tabi tutulan Schumacher'in sağlık durumuyla ilgili herhangi bir açıklama yok. Ailesi Schumacher'in durumunu gizli tutuyor. Ünlü sporcu tıpkı Kenan Işık gibi bilinci kapalı bir şekilde tedavi görüyor.

Kaynak: www.haberler.comBugünün gazete manşetleri için tıklayın >