AB: Uluslararası toplum olarak nükleer anlaşmayı koruyacağız

AB: Uluslararası toplum olarak nükleer anlaşmayı koruyacağız
AB: Uluslararası toplum olarak nükleer anlaşmayı koruyacağız

Avrupa Birliği, Trump'ın İran ile yapılan nükleer anlaşmadan çekilme karar almasının ardından açıklama yaptı. AB, "Uluslararası toplum olarak nükleer anlaşmayı koruyacağız" açıklamasında bulundu.

Avrupa Birliği (AB) Dışişleri ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Mogherini, Trump'ın İran kararının ardından açıklamada bulundu. Mogherini, "Trump'ın kararı endişe verici. İran anlaşmanın zarar görmesine izin vermemeli. Uluslararası toplum olarak nükleer anlaşmayı koruyacağız" dedi.

TUSK'TAN AÇIKLAMA

ABD Başkanı Donald Trump'ın İran nükleer anlaşmasından çekilme kararı aldığını açıkladıktan sonra Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Donald Tusk, AB'nin birlik içinde hareket edeceğini belirtti.

Sosyal medya hesabından bir mesaj paylaşan Tusk, "ABD Başkanı Donald Trump'ın İran nükleer anlaşması ve ticarete ilişkin politikalarına karşı AB birlik içinde hareket edecek." ifadesini kullandı.

AB liderlerinin 17 Mayıs'ta Bulgaristan'ın başkenti Sofya'da bir araya geleceğini hatırlatan Tusk, İran nükleer anlaşması ve ticaret konularının zirvede gündeme geleceği bilgisini paylaştı.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >