ABD Başkanı Biden rekor kırdı: 228 günü tatilde geçirdi

ABD Başkanı Joe Biden, başkanlığının 228 gününü tatilde geçirdi. Bu süre, Donald Trump'ın başkanlığında 132 gün, Barack Obama da ise 38 gündü.

ABD Başkanı Joe Biden, Rehoboth Beach'teki sahil evinde iki haftalık tatilini tamamlayacak.

Başkan, 16 Ağustos'ta Beyaz Saray'a dönmek ve Enflasyon Azaltma Yasası'nı imzalamak için bir günlüğüne tatiline ara verdi.

New York Times'ta yer alan habere göre, Biden Beyaz Saray'da önceki üç başkandan çok daha az süre vakit geçirdi.

CBC News'in eski Beyaz Saray muhabiri Mark Knoller'ın resmi olmayan bir sayımına göre, Biden'ın Ocak 2021'de Beyaz Saray'a girmesinden bu yana First State'e 49. ziyareti oldu ve Delaware'de geçirdiği gün sayısını 150'ye çıkardı.

Beyaz Saray'da saygı duyulan eski CBS News muhabiri Mark Knoller'ın resmi olmayan bir sayımına göre, Biden'ın Ocak 2021'de Beyaz Saray'a girmesinden bu yana Delaware'e 49'uncu ziyareti oldu ve Delaware'de geçirdiği gün sayısını 150'ye çıkardı.

Eski başkanlar kaç gün tatil yaptı?

Knoller'ın araştırmasına göre eski Başkan Donald Trump'ın 17 kez ziyaret ettiği Mar-a-Lago tatil köyü ile 13 kez seyahat ettiği Bedminster, NJ'deki golf kulübü arasında toplam 132 gün geçirdiğini gösterdi.

Eski Başkan Barack Obama, görev süresinin 19 ayında sekiz tatil yapmış ve Hawaii ve Martha's Vineyard'a 38 gün ayırmıştı.

Eski Başkan George W. Bush, Teksas çiftliğini toplam 100 gün boyunca 14 kez ziyaret etmişti.

Cumhuriyetçi Ulusal Komite, Biden'ı hafta sonu, Amerikalıların son 40 yılın en yüksek enflasyon oranının ortasında faturalarını ödemekte zorlandıkları bir dönemde uzun bir tatile çıktığı için kınadı.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >