ABD bu iddiayı konuşuyor: 'Trump, kızını ve damadını Beyaz Saray’dan kovmak istedi’

Kushner çifti ve Trump
Kushner çifti ve Trump

Gazeteci Vicky Ward'ın kaleme aldığı 'Kushner Inc.' adlı kitapta, ABD Başkanı Trump’ın kızı ve damadından memnun olmadığı onları Beyaz Saray’dan kovmak istediği iddia edildi. Kushner Inc adlı kitapta yer alan Beyaz Saray’ın iç işleyişine dair iddiaları aktardık.

Gazeteci Vicky Ward tarafından yazılmış olan 'Kushner Inc.’ adlı kitapta yer alan iddialar Amerika’da gündemi değiştirdi. Beyaz Saray’ın iç işleyişi hakkında çeşitli iddiaların yer aldığı kitap Washington’un çeşitli meslek camialarının hemen hepsinde günlerdir sohbet konusu oluyor.

Kitapta yer alan anlatımlara göre, ABD Başkanı Donald Trump son iki yıldır, kızı Ivanka ve Jared Kushner’ın yönetimde olup olmamasıyla ilgili ikilemdeydi.

Trump’ın Beyaz Saray Genel Sekreteri olarak göreve getirdiği John Kelly’i de ilk talimatı, ‘’Çocuklarımdan kurtul, onları New York’a geri gönder’’ oldu.

'Kushner Inc.' 19 Mart’ta raflarda yerini alacak.
'Kushner Inc.' 19 Mart’ta raflarda yerini alacak.

“Ivanka Trump ve eşi bu oyunu nasıl oynayacaklarını bilmiyorlar”

Gazeteci Vicky Ward’a göre Trump, çocuklarının ‘‘bu oyunu nasıl oynayacaklarını’’ bilmediklerinden ve basın karşısında kötü bir imaja neden olduklarından yakınıyordu.

Kitaba göre, Beyaz Saray eski Sekreteri John Kelly, Ivanka Trump ve eşini kovmalarının zor olacağını söyledi. Bunun üzerine ikili, Ivanka Trump ve Jared Kushner’ı, hayatlarını zorlaştırarak istifaya zorlayacak adımlar atmaya karar verdi.;ancak Kushner çifti, bu zorluklara dayanmayı başardı.

Kushner çifti ve Trump
Kushner çifti ve Trump
  • Donald Trump’ın kızı ve damadını Beyaz Saray’dan gönderme isteği zaman zaman alevlense de, çift Washington’da daha da güçlendi. Yönetimden istifa eden ise John Kelly oldu.

Kushner'ın avukatı kitaptaki ifadeleri yalanladı

Kushner'ın avukatı Abbe Lowell’ın sözcüsü Peter Mirijanian ise kitapta anlatılan Jared Kushner’ın gerçeği yansıtmadığını söyledi. Yazar Vicky Ward’ın doğrulattığını ileri sürdüğü her noktanın tamamen yanlış olduğunu belirten sözcü, kitabın tamamen kurgu olduğunu savundu.

Vicky Ward bu kitap için iki yıl boyunca 220 kişiyle görüştüğünü, çoğunun ismini açıklamak istemediğini söylemişti.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >