ABD eski Başkanı Donald Trump'un ilk eşi Ivana Trump öldü

Donald Trump ve Ivana Trump
Donald Trump ve Ivana Trump

ABD'nin eski başkanı Trump'un ilk eşi Ivana Trump'tan üzücü haber geldi. Truth Social'dan açıklama yapan Donald Trump, Ivana Trump'ın New York'taki evinde yaşamını yitirdiğini duyurdu.

Amerika Birleşik Devletleri'nin eski başkanı Donald Trump'un 1977 ile 1992 yılları arasında evli kaldığı Ivana Trump, 73 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Trump'tan mesaj

"Bu haberi onu seven herkese bildirdiğim için çok üzgünüm" diyen Trump, şunları kaydetti: Harika ve ilham verici bir hayat, çok güzel ve harika bir kadındı. Gururu ve sevinci üç çocuğu Donald Jr., Ivanka ve Eric'di. Hepimiz onunla gurur duydukça o da onlarla gurur duyuyordu. Huzur içinde yat Ivana!

Donald Trump 1977 ile 1992 yılları arasında Ivana ile evli kalmıştı
Donald Trump 1977 ile 1992 yılları arasında Ivana ile evli kalmıştı

"Çocukları ve torunları onu çok özleyecek"

Trump ailesi de bir açıklama yaparak "Sevgili annemiz Ivana Trump'ın vefatını derin bir üzüntüyle duyuruyoruz. Annemiz inanılmaz bir kadındı; iş dünyasında bir güç, birinci sınıf bir atlet, parlak bir güzellik ve şefkatli bir anne ve arkadaş. Ivana Trump mücadeleciydi. Komünizmden kaçtı ve bu ülkeyi kucakladı. Çocuklarına azim, sertlik, şefkat ve kararlılığı öğretti. Annesi, üç çocuğu ve on torunu onu çok özleyecek" ifadelerine yer verdi.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >