ABD ile F-35 görüşmesi: 40 personelin dönüşü için çalışmalar sürüyor

F-35
F-35

Milli Savunma Bakanlığı tarafından F-35 konusuna ilişkin kritik açıklamalar geldi. Açıklamada F-35 projesinde yer alan 40 personelimizin dönüşü için çalışmaların sürdüğü belirtildi.

ABD'nin F-35 kararıyla ilgili, ''NATO'nun özellikle güney kanadındaki gücü olumsuz etkilenir'' diyen yetkililer, ABD'deki 40 personelin de dönüş için hazırlık içinde olduğunu ifade etti.

'Doğu Akdeniz' mesajı

Patriot temini ile ilgili görüşmelerin sürdüğünü belirten yetkililer, Doğu Akdeniz’deki hidrokarbon ve doğalgaz arama faaliyetleri ile ilgili de, araştırma gemilerine yakın güvenlik desteği sağlandığını ifade ederek, ''Oldu bittiye izin verilmeyecek'' dedi.

Fransa'dan SAMP-T teklifi

Yetkililer, Fransa'nın teklif ettiği bir adet SAMP-T bataryasının konuşlanacağı bölge ile ilgili, ''Güneydoğu Anadolu bölgesinde keşif çalışmaları sürüyor. Güney sınırımızda olacak'' dedi. Yeni askerlik sistemi kapsamında da 6 aylık hizmet süresini tamamlayan 122 bin yükümlünün terhis edildiği açıklandı.

Öne çıkan notlar:

Bilgilendirme toplantısında S-400 teslimatı, Pençe Harekatı ve son gelişmeler hakkında bilgi verildi.

  • Yurt içinde ve Irak’ın kuzeyindeki operasyonlarda son üç ayda 24'ü sözde lider kadroda 489 terörist etkisiz hale getirildi.

FETÖ ile mücadelede; 15 Temmuz 2016’dan bugüne kadar 17 bin 505 personel ihraç edildi. 6 bin 425 personel hakkında adli ve idari süreç sürüyor.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >