ABD Kongresi'nde panik: İki kişi paraşütle atladı

İki kişi Kongre yakınlarında bulunan Nationals Park'a paraşütle indi
İki kişi Kongre yakınlarında bulunan Nationals Park'a paraşütle indi

ABD Kongre Polisi, Kongre yerleşkesinin "potansiyel tehdit oluşturan bir hava aracı" nedeniyle boşaltılması talimatı verdi. Kongre Polisinden yapılan yazılı açıklamada, "Kongre Polisi, Kongre yerleşkesine muhtemel bir tehdit oluşturan bir hava aracını takip ediyor." ifadesine yer verildi.

ABD Kongre binası hava sahasına izinsiz giren bir uçak nedeniyle boşaltıldı. Yapılan açıklamada "Kongre Polisi, Kongre yerleşkesine muhtemel bir tehdit oluşturan bir hava aracını takip ediyor" ifadelerine yer verildi. Görgü tanıkları ise uçaktaki iki kişinin Kongre yakınlarında bulunan Nationals Park'a paraşütle indiğini kaydetti.

"Çevredeki binalar boşaltıldı"

Açıklamada, Kongre ana binası ve çevresindeki birçok binanın boşaltılması talimatı verildi. İlk talimattan dakikalar sonra Kongre Polisinin Twitter hesabından yapılan paylaşımda ise "Bu akşam üzeri Kongre yerleşkesi önlem amaçlı boşaltıldı. Şu anda Kongreye yönelik bir tehdit yok. Detayları paylaşacağız" ifadesi kullanıldı.

İki kişi paraşütle indi
İki kişi paraşütle indi

İki kişi kongre yakınlarına paraşütle indi

Öte yandan, CNN'e konuşan ve adının açıklanmasını istemeyen iki kişi de küçük bir uçağın Kongre yakınlarında uçtuğunu ve uçaktaki 2 kişinin Kongre yakınlarında bulunan Nationals Park'a paraşütle indiğini kaydetti.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >