ABD'li hemşire: Burada hastalar 'öldürülüyor'

Hemşire Sirotek'in paylaşımı gündeme oturdu
Hemşire Sirotek'in paylaşımı gündeme oturdu

ABD New York'ta görev yapan hemşire Nicole Sirotek Youtube'da paylaştığı videosunda korkutucu iddialar ortaya attı. Sirotek New York'ta hastaların ırklarına göre ayrımcılığına uğradığını ve Covid-19'dan değil yanlış tedaviden öldüklerini söyledi.

ABD'nin New York kentinde bir hastanede çalışan hemşire Nicole Sirotek çarpıcı bir iddia ortaya attı.

ABD'nin Chicago kentinde bir hemşire, hastane kendilerine maske temin etmediği için çalışırken kendi N95 maskesini kullanmak istedi ancak sorumlu müdür hemşirenin maskesini kullanmasına izin vermedi. Genç kadın, işinden istifa etti ve duygularını paylaştığı videosunda “Amerika bu salgına hazır değil ve hemşireler korunmuyor.” ifadelerini kullandı.

Sirotek, hastanedeki hastaların ırklarına göre ayrımcılığa uğradığını ve hastaların yanlış tedavi sonucu yaşamlarını kaybettiğini ileri sürdü.

Covid-19 salgını sonrası Nevada'dan New York'a yardım için gelen Sirotek Youtube'a yüklediği videoda, "Burada siyah hayatların bir önemi yok. Hispanik bir hastamı elimden aldılar. Burada Covid-19'u tedavi etmiyoruz. Sağlığınız için New York'tan uzak durun. Burada kimse insanlara ne olduğunu önemsemiyor. Burası tam bir muamma" ifadelerini kullandı.

Sirotek azınlık grupların yaşadıkları için "cinayet" tabirini kullandı.

New York Post gazetesine göre hemşire Sirotek, başka bir yere transfer edilmeden önce Queens'teki Elmhurst Hastanesi'ne gönderildi.

Breaking911 yapıtğı haberde hemşirenin söylediklerinin gerçekliğinin doğrulamadığnı söyledi.

Yeni tip koronavirüs salgınının 'merkez üssü' olan ABD'deki hemşireler, salgın nedeniyle yaşanan kişisel koruyucu ekipman eksikliğini Beyaz Saray önünde protesto etti.