Aç bırakıp öldürdükten sonra çukura atıp yaktılar

Yetkililer telef olan ve sayıları henüz belirlenemeyen hayvanları önce ilaçladı ardından kepçeyle açılan çukura gömdü.
Yetkililer telef olan ve sayıları henüz belirlenemeyen hayvanları önce ilaçladı ardından kepçeyle açılan çukura gömdü.

Denizli’de bir çiftlikte sahipleri tarafından bakılamayan yaklaşık 150 keçi telef oldu. Sahiplerinin hiç uğramadığı işletmede işçilerin de açlıktan her geçen gün telef olan keçileri bir çukura atarak yaktığı iddia edildi. Çiftliğe gelen yetkililer yaptıkları incelemede, çiftlik sahiplerine ceza kesti.

Olay, Denizli’nin Çardak ilçesi ile Sazköy arasında bulunan bir çiftlikte meydana geldi.

Edinilen bilgiye göre Zehra Ari isimli vatandaş, Çardak’tan Sazköy istikametine gittiği sırada yol kenarında bulunan küçükbaş hayvan çiftliğinde hayvanların yerde şişmiş şekilde yattığını fark eti.

Durumu araştıran Ari, çiftlikteki hayvanların bakımsız bırakıldığını, çiftlikte elektriğin, suyun ve yemin olmadığını öğrendi. Sayıları henüz belirlenemeyen ve açlıktan ölen hayvanların çiftlik kenarındaki çukura atılarak yakıldığını da fark eden Ari, durumu Çardak İlçe Tarım Müdürlüğüne bildirdi.

Çiftliğe gelen yetkililer yaptıkları incelemede, çiftlik sahiplerine ceza kesti. Sağ kalan hayvanları teslim alan yetkililer, telef olan ve sayıları henüz belirlenemeyen hayvanları önce ilaçladı ardından kepçeyle açılan çukura gömdü.

Yapılan çalışmaların ardından çiftlik tamamen boşaltılırken, çalışanların da hayvanların bakımını ihmal ettiği ve durumu yetkililere bildirmediği öne sürüldü.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >