Açık havada film keyfi Kurban Bayramı’nda da devam edecek

Açık Hava Sineması
Açık Hava Sineması

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. tarafından açık havada düzenlenen “Yeşilçam Film Günleri” Kurban Bayramı’nda da devam edecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. tarafından açık havada düzenlenen“Yeşilçam Film Günleri”, Türk sinemasının sevilen filmlerini, yenilenmiş ve yüksek çözünürlüklü haliyle bayram süresince de İstanbullularla buluşturacak.Bu çerçevede 17-18 ve 19Ağustos tarihlerinde üç film gösterimde olacak. Ayrıca 21- 22- 23 Ağustos tarihlerinde bayramın ilk üç günü, Milli Sinema akımının ünlü yönetmenleri Yücel Çakmaklı ve Mesut Uçakan’ın dikkat çeken yapımları açık havada seyirciyle buluşacak. Uzun bayram tatilini İstanbul’da geçirecek olanlar, bayram coşkusunu eskimeyen Yeşilçam filmlerinin sunacağı nostaljik atmosferde daha bir keyifli yaşayacak. Saat 21.00’da başlayacak gösterimlerde ücretsiz olarak patlamış mısır ve gazoz da ikram edilecek.

Gün gün filmler

İstasyon
İstasyon

“Yeşilçam Film Günleri”nde 17 Ağustos Cuma akşamı yönetmenliğini Şerif Gören’in yaptığı, başrollerini Cüneyt Arkın ve Hülya Koçyiğit’in paylaştığı “İstasyon” adlı film var.

Meraklı Köfteci
Meraklı Köfteci

18 Ağustos Cumartesi akşamı Ergin Orbey’in yönetmenliğini üstlendiği, Türk seyircisinin kalbinde ayrı bir yeri olan Kemal Sunal’ın başrolü Gölgen Bengü ile paylaştığı 1976 yapımı “Meraklı Köfteci” adlı film gösterilecek.

nNeşeli Günler
nNeşeli Günler

19 Ağustos Pazar akşamı ise açık havada hep birlikte izlemenin ayrı bir keyif verdiği, usta yönetmen Orhan Aksoy imzalı 1978 yapımı “Neşeli Günler” filminde usta oyuncular Münir Özkul ve Adile Naşit karşımıza çıkacak.

Kelebekler Sonsuza Uçar
Kelebekler Sonsuza Uçar

Bayrama özel gösterimde Milli Sinemamızın dikkat çeken ve yayınlandığı döneme damgasını vuran yapımlar açık havada gösterilecek. 21 Ağustos Salı günü Mesut Uçakan’ın 1993 yapımı “Kelebekler Sonsuza Uçar” adlı filminde başrolleri Türk sineması ve tiyatrosunun önemli oyuncularından Haluk Kurtoğlu başrolü, başarılı rolleriyle dikkat çekerken genç yaşta kaybettiğimiz oyuncu Yılmaz Zafer ile paylaşıyor.

Reis Bey
Reis Bey

22 Ağustos Çarşamba günü ise perdede yine usta sinemacı Mesut Uçakan’ın yönettiği “Reis Bey” adlı film gösterilecek. Filmin başrollerini Haluk Kurtoğlu, Sümer Tilmaç, Murat Soydan paylaşıyor.

Birleşen Yollar
Birleşen Yollar

23 Ağustos Perşembe yani bayramın üçüncü günü Topkapı İBB Kültür Parkı Açık Hava Sinemasında, Türk sinemasının ve Türk televizyon tarihinin usta yönetmenlerinden Yücel Çakmaklı’nın, yayınlandığı dönemde büyük ses getiren “Birleşen Yollar” adlı filmi gösterilecek. 1970 yapımı filmin başrollerinde Türk Sinemasının Sultanı Türkan Şoray ve İzzet Günay yer alıyor.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >