Acun Ilıcalı, Dominik'te öldürülen Alper Baycın'ın ailesini unutmadı

Alper Baycın.
Alper Baycın.

Survivor yarışmasında kameraman olarak çalışan Alper Baycın, çekimler için gittiği Dominik Cumhuriyeti'nde geçtiğimiz Haziran ayında uğradığı saldırı sonucu hayatını kaybetti. Baycın'ın ailesi Acun Ilıcalı ve ekibinin kendilerini sık sık aradıklarını belirtti.

Geçtiğimiz haziran ayında Dominik Survivor çekimleri sırasında uğradığı bıçaklı saldırı sonrası hayatını kaybeden Alper Baycın'ı Acun Ilıcalı ve ekibi unutmadı. Alper Baycın'ın annesi Ilıcalı'nın sık sık aradığını belirtirken oğlunun okul ve iş hayatında örnek bir insan olduğunu, mesleğini en iyi şekilde yapmak için çok çaba gösterdiğini vurguladı. Baycın sözlerine şöyle devam etti;

  • "Oğlum 6 yıl hem okudu hem çalıştı. 24 saatte 2-3 saat uykuyla duruyordu. Çok başarılıydı. Okuduğu bölümü, mesleğini çok seviyordu. Gittiği iş görüşmelerinde 'Seni kamera arkasına değil, kamera önüne çıkaralım' diyorlardı. O da hep 'Kamera önünde istenileni sunacağım. Kamera arkasında istediklerimi ortaya koyma şansım olacak' diye bu teklifleri kabul etmiyordu. En büyük hayali yönetmen olmaktı. Keşke yaşasaydı da bu meslekte vatanına, milletine faydalı bir birey olarak hayallerini yerine getirseydi."
Alper Baycın
Alper Baycın

"Canımız çok yandı"

  • Dominik'teki Türk Büyükelçiliği ile sürekli temas halinde olduklarını ve şüphelilerin yargılama sürecini takip ettiklerini vurgulayan Baycın, "Müebbet hapis istenildiğini duydum. Başka Alperler ölmesin' diye caydırıcı ceza alsınlar. Alper yaşarken örnek bir insandı. Şüphelilerin aldığı ceza ile de inşallah örnek olur ve o ülkede inşallah bu tarz başka suçlar işlenmez. Bizim canımız çok yandı. Başka canlar yanmasın." diye konuştu.

"Acun ve ekibi sürekli arıyor "

Televizyoncu ve yapımcı Acun Ilıcalı ile ekibinin kendilerini sürekli aradığını anlatan anne Baycın, sözlerine şöyle devam etti:

  • "Acun Bey arıyor, halimizi, hatırımızı soruyor. Kendisine de söyledik, bizim sadece manevi desteğe ihtiyacımız var. Başka bir şey istemiyoruz. Bir de Alper'in isminin bir yerlerde yaşatılmasını istiyoruz. Onlar bizim kardeşimiz, evlatlarımız oldu. Bu konuda da yanlış bilgilendirmeler oldu. İhmal gibi. Oğlumla haftada 2-3 defa görüntülü görüşüyordum. Alper'in mutluluğunu anlatamam. 'Acun Ağabey çok iyi bakıyor. Hiçbir yere göndermiyor. Her şeyi fazlasıyla karşılıyor. Buralar güvenlikli diyordu. Acun Bey'e teşekkür ediyorum. Onunla alakalı bir durum değil."

Acun Ilıcalı Alper Baycın'ın cenaze töreninde böyle görüntülenmişti.
Acun Ilıcalı Alper Baycın'ın cenaze töreninde böyle görüntülenmişti.

Alper Baycın'ın babası; ''İnşallah caydırıcı bir ceza alır''

  • Baba Ahmet Baycın oğullarını toprağa verdikten sonra yeni yeni kendilerine geldiklerini söyledi. Alper'in çevresinde çok sevilen bir genç olduğuna dikkati çeken Baycın, "Sözün bittiği yerdeyiz. Sanık, inşallah müebbet ceza alacak. Caydırıcı bir ceza alırlarsa inşallah bir daha bu tür suçlar işlenmez."değerlendirmesinde bulundu.

Ne olmuştu?

Bir yarışma programının çekimleri için Dominik Cumhuriyeti'nde bulunan Alper Baycın, 28 Haziran 2018'de sokakta yürüdüğü sırada çantasını gasp etmeye çalışan iki kişinin bıçaklı saldırısı sonucu hayatını kaybetmişti.

Alper Baycın'ın cenaze töreni.
Alper Baycın'ın cenaze töreni.

Cenazesi Türkiye'ye getirilerek memleketi Antalya'da toprağa verilen Baycın'ı öldürdüğü önü sürülen iki şüpheli gözaltına alınmıştı.

Dominik Cumhuriyeti'nde yürütülen soruşturma kapsamında şüphelilerden biri hakkında müebbet hapis cezası, 18 yaşından küçük olan diğer şüpheli hakkında ise 3 yıla kadar ceza istemiyle dava açılmıştı.