Acun Ilıcalı’nın “Survivor” isimli teknesi batma tehlikesi geçirdi

Acun Ilıcalı

Ünlü yapımcı ve televizyoncu Acun Ilıcalı'nın, Survivor adını verdiği 7 milyon dolarlık teknesi batma tehlikesi geçirdi.

TV 8 kanalının sahibi, ünlü yapımcı ve televizyoncu Acun Ilıcalı’nın, "Survivor" adını verdiği 7 milyon dolarlık teknesi batma tehlikesi geçirdi. Bodrum Yalıkavak marinada demirli bulunan lüks tekne, motor kısmından su almaya başladı.

Acun Ilıcalı'nın Survivor adlı teknesi
Acun Ilıcalı'nın Survivor adlı teknesi

7 milyon dolar değerindeki tekne için çevrede bulunan tekne kaptanları ve marina görevlileri seferber oldu. Kıyıdan açılmadan su alan tekne için dalgıçlara haber verildi.

Acun Ilıcalı'nın Survivor adlı teknesi
Acun Ilıcalı'nın Survivor adlı teknesi

Tekne altına dalan dalgıçlar, motorun su alan ilgili kısmını kapattı. İçerisindeki suyun boşaltılmasının ardından halatlarla bağlanarak tersaneye çekilen teknede o an kimsenin bulunmaması, büyük bir facianın yaşanmasını engelledi.

Acun Ilıcalı'nın Survivor adlı teknesi
Acun Ilıcalı'nın Survivor adlı teknesi

Acun Ilıcalı kimdir?

Acun Ilıcalı
Acun Ilıcalı

29 Mayıs 1969'da Edirne'de dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü'nü kazandı ama üniversite hayatı, 7 yılın sonunda mezun olmadan bitti. 1988 yılında Seda Ilıcalı ile evlendi ve bu evliliğinden Banu adında bir kız çocuğu sahibi oldu. Kızının doğumundan 10 ay sonra 1990 senesinde anne ve babasını trafik kazasında kaybetti. Yaşadığı bunalımın etkisiyle eşinden ayrıldı. 1995 senesinde bir kot dükkanı açarak ticarete atıldı ama başarılı olamadı. Bir arkadaşı vasıtasıyla İlker Yasin'le tanışarak Beşiktaş muhabiri oldu.

Devam eden dönemde Şansal Büyüka'nın ekibine, Show TV'ye transfer oldu. 2002 yılında Acun Firarda adı altında ayrı bir program yaparak sunuculuğa devam etti. 2005 yılında Acun Medya adlı prodüksiyon şirketini kurdu. Fear Factor, Survivor, Kızlar - Erkekler, Survivor Türkiye - Yunanistan, Survivor Aslanlar - Kanaryalar, Var mısın Yok musun, Devler Ligi, Yetenek Sizsiniz Türkiye, O Ses Türkiye ve Yok Böyle Dans programlarının yapımcısı, jürisi ve sunucusu oldu. 36 yaşında vergi rekortmenleri arasına girdi. Show Tv'nin ‘81 İl 81 Okul' adlı sosyal sorumluluk projesinde yer aldı ve programda 3 milyon 725 bin 563 TL yardım toplandı. İkinci evliliğinden Leyla ve Yasemin adlarında iki kız çocuğuna daha sahip olan Acun Ilıcalı’nın, son evliliğinden de Melisa adında bir kızı dünyaya gelmiştir. Ilıcalı’nın Acun Medya adlı bir prodüksiyon şirketi, TV 8 ve TV 8.5 adlı televizyon kanalları bulunmaktadır.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >