Adalet Bakanlığı 15 bin 500 personel alacak

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül

Adalet Bakanı Gül'ün geçtiğimiz haftalarda yaptığı 15 bin personel alımı açıklamasının ardından ilk duyuru geldi.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, 2018 yılı içerisinde Adalet Bakanlığı bünyesine toplamda 15 bin 500 memur alımı yapılacağını açıklamasının ardından ilk duyuru geldi.

Adalet Bakanlığı İnternet sitesi üzerinden yapılan açıklamaya göre 2018 yılında 15 bin personel alımı gerçekleştirilecek. İnfaz ve koruma memuru, zabıt katibi, icra katibi, mübaşir, psikolog, sosyal çalışmacı, ceza infaz kurumu katibi, sağlık memuru, teknisyen, şoför, mühendis, mütercim gibi 24 farklı alanda yapılacak olan personel alımı, 2018 yılı içerisinde gerçekleşecek.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, TBMM Genel Kurulu'nda yaptığı açıklamasında, Adalet Bakanlığı bünyesine yakın zamanda adliye ceza ve infaz memuru alacağız dedi. Uzun zamandır beklenen müjdeli haber, Adalet Bakanı tarafından kamuoyuna duyuruldu.

15 bin 500 memur alımı gerçekleşecek

Adalet Bakanı Gül söz konusu alımlar ile ilgili konuşmasında yakın zamanda ilanın duyurulacağını belirterek ''Bu yıl mezun olacak öğrencilerden Kasım, Aralık ayında yeni hakim, savcı alımı düşünüldüğünü belirten Gül, "Bu sene mezun olan öğrenci arkadaşlarımız için bu sınavı da açacağız ve inşallah yakın zamanda, bu sene sonuna kadar göreve başlamak üzere toplam 15 bin 500 adliye ve ceza infaz personeli alacağız. Hükümetimiz olarak yine gençlerimizden bu anlamda istifade edeceğiz, yakın zamanda bu konuyla ilgili de ilana çıkacağız. Bakanlığımız bünyesine 15 bin 500 personel alımı gerçekleşecektir" ifadelerini kullandı.

Hangi kadrolara alım yapılacak?

24 farklı alımın gerçekleşeceğinin belirtildiği açıklamada öne çıkan kadroların zabıt katibi, infaz koruma memuru İKM gardiyan, mübaşir, teknisyen, şoför, hizmetli olması bekleniyor.

Resmi sitede yer alan ilanın tam metni ise şöyle:

  • “Adalet Bakanlığı 2018 yılında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi kapsamında 15 bin sözleşmeli personel alacak.
  • Buna göre; 2018 yılı içerisinde yaklaşık 15 bin sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecek. İstihdamı sağlanacak personeller Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü, Personel Genel Müdürlüğü taşra ve merkez teşkilatı, Adli Tıp Kurumu Başkanlığında görevlendirilecek.
  • Planlanan istihdam kapsamında infaz ve koruma memuru, zabıt katibi, icra katibi, mübaşir, psikolog, sosyal çalışmacı, ceza infaz kurumu katibi, sağlık memuru, teknisyen, şoför, mühendis, mütercim gibi 24 farklı alanda alım gerçekleştirilecek.”
Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >