Adile Naşit'in adı hatıra ormanıyla yaşatılacak

Adile Naşit

Sezen Aksu, ünlü sanatçı Adile Naşit adına bir girişimde bulundu. Aksu, ünlü sanatçının ismini bir hatıra ormanında yaşatacak.

Sanatçı Sezen Aksu, Türk tiyatrosu ve sinemasının usta isimlerinden Adile Naşit'in adını hatıra ormanı ile yaşatacak. Tema Vakfı'ndan yapılan açıklamaya göre, Aksu, 1987 yılında hayatını kaybeden ünlü oyuncu Adile Naşit anısına, Tema Vakfı aracılığıyla 5 bin fidanlık hatıra ormanı kurdu.

Adile Naşit ve Sezen Aksu
Adile Naşit ve Sezen Aksu

Orman Genel Müdürlüğü ve Tema Vakfı iş birliği ile Denizli'de tesis edilen sahalara kızılçam türü fidan dikimleri yapıldı.

Fidanların 2 bin 152 adedi Çal ve 2 bin 848 adedi ise Sundurlu'da bulunan iki ayrı ağaçlandırma sahasında toprakla buluşturuldu.

Uzay Heparı
Uzay Heparı

Sezen Aksu, 2013 yılı boyunca verdiği konserlerinden elde edilen gelirlerin bir bölümünü Tema Vakfı'nın Manisa Salihli Gökköy Hatıra Ormanı'na aktararak 5 bin adet fidan diktirmişti.

Bugüne kadar 19 bin fidan diken Aksu, ayrıca 2008 yılında müzik adamları Şerif Yüzbaşıoğlu, Onno Tunç ve Uzay Heparı'nın adlarına 4 bin fidanı Tema Vakfı'nın Antalya Döşemealtı Hatıra Ormanı'na, 2015 yılında söz yazarı Aysel Gürel adına ise 5 bin adet fidanı Balıkesir Kepsut'ta Aysel Gürel Hatıra Ormanı'nda toprakla buluşturmuştu.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >