Adnan Oktar’ın 3 kaçış planı ortaya çıktı: 1 tekne, 2 araba

Adnan Oktar’ın 3 kaçış planı olduğu ortaya çıktı.
Adnan Oktar’ın 3 kaçış planı olduğu ortaya çıktı.

İstanbul’da önceki gün gözaltına alınan Adnan Oktar’ın 3 kaçış planı ortaya çıktı. İddialara göre, Oktar, 2 araç ve tekne için 24 saat şoför ve kaptan bulunduruyordu. Tekne ve o iki arabaya incelenmek üzere el konuldu.

İstanbul’da önceki gün gözaltına alınan Adnan Oktar’ın kaçış planları ortaya çıktı. Üsküdar’daki villasından yakalanmamak için kaçtığı Sarıyer’de yakayı ele veren Oktar’ın 3 ayrı kaçma planının olduğu belirlendi.

Önceki gün sabah erken saatlerde başlayan operasyonda, Adnan Oktar, Üsküdar’daki villasında gözaltına alınacaktı. İddialara göre Oktar, Üsküdar’daki villasına gitmeye çalışırken, baskın olduğunu duydu. Bunun üzerine yolunu değiştirdi. Arabada Didem Ürer ile birlikte olduğu öğrenilen Oktar, Üsküdar’dan Kandilli bölgesinde bulunan ve ‘Dragos’ kod ismini verdiği villasına gitmek istedi; ancak geri dönerek Beykoz sahile doğru gitmeye başladı. Bu sırada kendisini izleyen özel bir ekipten habersiz olan Oktar, o bölgeden ayrılarak Sarıyer istikametine geri döndü. Polis, Oktar’ın ne yapacağını Sarıyer’e kadar izledi. Sarıyer’de villası olduğu belirlenen Oktar’a operasyon düzenlendi ve sağ kolu Didem Ürer ile birlikte gözaltına alındı.

Son kaçış noktası Sarıyer’deki villasında bekleyen ikinci aracıydı

Operasyon sonrası Oktar’ın bu güzergahlarını inceleyen polis, önemli detaylara ulaştı. Polisin ulaştığı detaylara göre; Oktar, herhangi bir polis baskınında 3 kaçış planını hazırlamıştı. İddialara göre Oktar, kendisi için önemli yer olan Kandilli’deki villanın önünde özel bir araba bekletti. Bu arabanın özelliği, polis tarafından tespit edilmemesi için yeni ve hiç kullanılmamış bir araba olmasıydı. İkinci kaçış noktası Kandilli bölgesinde sahilde bir tekne bulunuyordu. Yine bu teknede deşifre edilmemesi için hiç kullanılmamıştı. Son kaçış noktası ise Sarıyer’deki villasında bekleyen ikinci aracıydı. İddialara göre, Oktar, 2 araç ve tekne için 24 saat şoför ve kaptan bulunduruyordu. Tekne ve o iki arabaya incelenmek üzere el konuldu.

FETÖ’cü Opcin ve Baransu’yla telefon görüşmesi

Polis, kara para aklama iddiasıyla 2 yıl önce açılan bir soruşturmayla takibe alınan Oktar’ın tüm ilişkilerini ortaya çıkartmak için mahkeme kararı ile geçmiş yıllara ait kullandığı telefon numarasının HTS kayıtlarını çıkarttı.

İncelenen HTS kayıtlarında Oktar’ın FETÖ terör örgütünün önemli isimlerinden Tuncay Opcin ile Mehmet Baransu ile yaptığı telefon görüşmeleri ortaya çıktı. Yurt dışına 2015 yılında kaçan Tuncay Opcin, Balyoz bavulunu Mehmet Baransu’ya veren kişi olarak biliniyor.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >