Adnan Oktar'ın aylık kazancı dudak uçuklattı!

Adnan Oktar
Adnan Oktar

2 yıl önce açılan bir soruşturmayla takibe alınan Adnan Oktar’ın müridlerinin adına 86 kayıtlı firma çıktığı öğrenildi. Örgütün müridleri üzerinde bulunun şirketlerden aylık kazancının 1 milyon doların üzerinde olduğu belirtildi. Polisin yaptığı soruşturmaya göre, Oktar’ın 3 finans ayağı var.

İstanbul merkezli 4 ilde Adnan Oktar suç örgütüne yönelik önceki gün düzenlenen operasyonun detayları ortaya çıkmaya başladı. Kara para aklama iddiasıyla 2 yıl önce başlatılan soruşturma kapsamında MASAK raporu polise ulaştı. Rapor'a göre Oktar'ın müridleri üzerine 86 paravan şirketi olduğu belirtildi.

Aylık kazancı 1 milyon doların üstünde

Habertürk'ten Mustafa Şekeroğlu'nun haberine göre, örgütün özellikle Türkiye'nin ticari ilişkilerinin iyi olduğu Katar, Dubai, Çin ve Azerbeycan üzerinden paravan şirketlerden ticaret yaptığı ortaya çıktı. Örgütün müridleri üzerinde bulunun şirketlerden aylık kazancının 1 milyon doların üzerinde olduğu belirtildi. Raporda bulunan iddialara göre Oktar, müridleri aracılığı ile özellikle Avrupa'daki büyük şirketlerin ismi ile Türkiye'de ikiz şirket kurduğu ve faaliyet yaptığı iddia ediliyor.

Adnan Oktar
Adnan Oktar

Finans ayakları

Olayla ilgili sürdürülen soruşturmada Oktar’ın 3 finans ayağı olduğu öğrenildi. İddialara göre bunlardan biri, zengin ve tek çocuklu aileler. Mal varlığı üzerine kalacak kız ve erkek çocukları hedeflerine alan Oktar gurubunun çok kardeşli olan kişilerin hepsini de örgütlerine katarak, kalan mirasın üzerine çöktükleri iddia ediliyor. Bir diğer finans ayağı ise kurulan ikiz şirketlerin geliri. Finans ayaklarından biri de zengin iş adamları.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >