Adnan Oktar'ın gözaltına alınması İsrail basınının ilgisini çekti

İsrail basını, Adnan Oktar ve örgütüne karşı yürütülen operasyonu manşetlerine taşıdı.
İsrail basını, Adnan Oktar ve örgütüne karşı yürütülen operasyonu manşetlerine taşıdı.

Adnan Oktar ve örgütüne İstanbul merkezli 5 ilde operasyon başlatılması, İsrail basınının da ilgisi çekti. İşte İsrail basınındaki, Adnan Oktar ve örgütüne düzenlenen operasyona dair bazı haberler….

İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen operasyon kapsamında, 235 şüpheli hakkında gözaltı kararı verilirken, Adnan Oktar'ın mal varlığına el konuldu ve şirketlerine kayyum atandı.

Türkiye’nin konuştuğu operasyon, İsrail basınında da büyük yankı uyandırdı. İsrail basını, Adnan Oktar ve örgütüne karşı yürütülen operasyonu manşetlerine taşıdı.

The Jewish Press haber sitesi, "İsrail dostu Müslüman lider tutuklandı" başlığıyla haberi okuyucularına duyurdu.

İsrail'in en çok okunan gazetelerinden The Jerusalem Post ise, "Adnan Oktar ve İsrail dostluğu yolun sonuna mı geldi?" diyerek Adnan Oktar ile İsrail arasındaki dost ilişkisine dikkat çekti.

The Time Of Israel "Antisemitizm geçmişi olan Oktar tutuklandı" diye haber yaptı. The Time Of Israel haberinin devamında Adnan Oktar'ın antisemitzmden sonradan vazgeçtiğini ve İsraille iyi ilişkiler kurduğunu ve milletvekillerini ağırladığını yazdı.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >