Adnan Oktar'ın hapse girer girmez istediği şey belli oldu

Adnan Oktar ve ekibi, yapılan operasyon sonrası 'suç örgütü kurmak', 'cinsel saldırı', 'hürriyeti tahdit' gibi birçok suçtan suçlu bulunarak cezaevine gönderildi. Adnan Oktar'ın cezaevine girdikten sonra istediği ilk şey ortaya çıktı.

Silivri’den Edirne F Tipi cezaevine nakledilen Adnan Oktar cezaevindeki yeni koğuşuna yerleştirildi. Oktar, iki gündür kameralı gözlem odasında kalıyordu. Dün buradan çıkarıldı ve 3 kişilik bir koğuşa konuldu. Oktar koğuşta tek başına kalıyor. Oktar’ın koğuşuna geçtiğinde ilk olarak okumak için gazeteleri talep ettiği öğrenildi. Cezaevinde yönetimin belirlediği günlük gazeteler ücreti karşılığında mahkum ve tutuklulara verilebiliyor.

Milliyet.com.tr’nin ulaştığı bilgilere göre, Edirne F tipi cezaevinin internet sitesindeki bilgilere göre cezaevinde 103 adet 3 kişilik, 61 adet tek kişilik odalar var. 3 kişilik odalar 25 m alt ve 25 m üst olmak üzere toplam 50 metrelik bir alandan oluşuyor. 3 kişilik odaların havalandırmaları da 50 metrekareden oluşuyor. Oktar’ın herhangi bir fiziki saldırıya maruz kalmaması için de tedbirler artırıldı.


Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >